Pm-maastot – Uusikaarlepyy 19.9.2020

Lukulistalle

Miehet 6 km maastojuoksu
1 Konsta Puutio GamlakIF 20.53
2 Robert Kengo IFNykn 23,13
3 Nicki Källman IKFalken 26.53

M17 3 km maastojuoksu
1 Aaron Häggman IFVOM 10.07
2 Jacob Smeds IFVom 10.38
3 Jimmy Westerlund IKFalken 12.08

P14 3 km maastojuoksu
1 Melker Wikblom IFNykn 10.53
2 Hampus Berglund IFVOM 11.32

P13 2 km maastojuoksu
1 Casper Holm IFFyren
2 Filip Fröding IFFyren 7.06
3 Adam Holm IFNykn 7.40
4 Eddie Wikblom IFNykn 7.40
5 Emil Klemets IKFalken 7.54
6 Iivar Häggman IFVOM 8.24
7 Elias Ehrs IFVOM 9.15

P12 2 km maastojuoksu
1 Sander Wikblom IFNykn 7.14
2 Joar Laakso IFÅsarna 7.36
3 Arvid Kock IKFalken 7.37
4 Tony Ahlvik IKFalken 7.41
5 William Strandvall IFÅsarna 7.45
6 Hugo Nyman IFKraft 7.59
7 Kevin Klemets IKFalken 9.08

P11 2 km maastojuoksu
1 Hannes Wägar IFFemman 7.32

P10 1 km maastojuoksu
1 Elias Åkerlund GamlakIF 3.31
2 Henrik Hjerpe VasaIS 3.36
3 Milton Sandén VasaIS 3.39
4 Colin Ahlvik IKFalken 3.49
5 Tobias Cederholm IFNykn 3.54
6 Melwin Wiik IKFalken 3.57
7 Wilhelm åKerman IFNykn 4.44

P9 1 km maastojuoksu
1 Veikka Lehto IFDrott 3.51
2 Liam Wide IFFyren 3.52
3 Alex Hermans IFVOM 3.54
4 Luie Nordström MalaxIF 3.58
5 Nico Ekholm IFNykn 4.00
6 Vidar Backlund IFNykn 4.14
7 Robin Klemets IKFalken 4.15
8 Sigge Ahlfors IFNykn 4.17
9 Vidar Björndahl MalaxIF 4.19
10 Valter Sandvik IKFalken 4.34
11 Melwin Wägar IFFemman 4.42
12 Linus Granfors IKFalken 5.48
13 Aron Åhman IFDrott 6.10

M75 2 km maastojuoksu
1 Per-Erik Riska IKKronan 10.00

M70 2 km maastojuoksu
1 Peter Höglund VasaIS 9.24

M65 4 km maastojuoksu
1 Sune Träskelin IFFemman 17.23
2 Rune Paro IFFemman 19.49

M60 4 km maastojuoksu
1 Brynolf Dalaholm MaxmoSK
2 Gerhard Stenroos IFDrott 18.38
3 Kenneth Sundman IFFemman 18.39
4 Kenneth Hägg MaxmoSK 20.02
5 Jarl Bjonbäck IKKronan 22.53

M55 6 km maastojuoksu
1 Lars Losvik IFNykn
2 Max Pesola IFDrott 24.58
3 Hans Byggmästar IFDrott 25.53
4 Juuso Rantanen KauhajKa 27.47

M50 6 km maastojuoksu
1 Fredrik Forsbacka IFDrott 23.31
2 Peter Kengo IFNykn 24.20
3 Mikael Nyman IFKraft 26.21

M35 6 km maastojuoksu
1 Krister Lundfors MalaxIF 23.59

Naiset 4 km maastojuoksu
1 Nina Chydenius GamlakIF 15.01
2 Cecilia Österblad VasaIS 15.49
3 Emely Häger IFNykn 16.07
4 Malin Enlund GamlakIF 16.28

N19 4 km maastojuoksu
1 Nathalie Blomqvist IKFalken 14.27

T15 3 km maastojuoksu
1 Emma Korhonen IFFemman 12.02
2 Linda Hyöty MalaxIF 13.18

T14 3 km maastojuoksu
1 Wilma Hjerpe IFFemman 11.54
2 Signe Jakobsson IFNykn 12.28
3 Tilde Nordman VasaIS 13.49

T13 2 km maastojuoksu
1 Kajsa Ekholm IFNykn 8.39
2 Nathalie Lindström IFFemman 9.22
3 Sofie Lövsund IKFalken 10.55

T12 2 km maastojuoksu
1 Winnie Markén IFVOM 7.56
2 Wilma Nyman IFKraft 8.15
3 Ellen Kock IKFalken 8.15
4 Julia Åbro IFNykn 8.16
5 Matilda Snickars IFKraft 8.24
6 Nicoline Lindvall IKFalken 8.39
7 Sara Cederholm IFNykn 8.47
8 Reetta Peltoniemi IFDrott 9.09

T11 2 km maastojuoksu
1 Malva Björndahl MalaxIF 7.54
2 Lea Snickars IFKraft 8.19
3 Venla Lehto IFDrott 8.21
4 Lovisa Öling IFVOM 8.22
5 Matilda Hermans IFVOM 8.41
6 Jessica Westerlund IKFalken 8.59

T10 1 km maastojuoksu
1 Ellinor Forsman IFNykn 3.51
2 Alicia Isaksson IFNykn 3.53
3 Saga Markén IFVOM 4.01
4 Nea Kuittinen IFDrott 4.04
5 Alina Sandvik IKFalken 4.06
6 Natalie Eklund IFVOM 4.12
7 Adriana Riska LarsmoIF 4.14
8 Agnes Sundvik IFNykn 4.15
9 Venla Backlund IFNykn 4.39
10 Iina Häggman IFVOM 5.12

T9 1 km maastojuoksu
1 Elvira Nordmyr IFVOM 4.07
2 Ellen Krook MalaxIF 4.11
3 Meya Lampa IKFalken 4.12
4 Benedikta Wikström SolfIK 4.19
5 Ida Ehrs IFVOM 4.27
6 Siiri Kuittinen IFDrott 4.33
7 Alexia Franzén LarsmoIF 4.34
8 Pinja Riska LarsmoIF 4.36
9 Ylva Wikblom IFNykn 4.36
10 Hanna Sjöberg IFVOM 4.42
11 Siri Sundvik IFNykn 4.44
12 Alva Stråka IFNykn 4.48
13 Maja Snickars IFKraft 4.56
14 Melinda Snickars IFKraft 5.03
15 Julia Lövsund IKFalken 5.09
16 Liné Björkman IFNykn 5.17
17 Celine Isaksson IFNykn 5.21
18 Celine åKerman IFNykn 5.41
19 Olivia Antell IFNykn 5.47
20 Livia Isaksson IFNykn 7.32

N50 4 km maastojuoksu
1 Catarina Nylund IFNykn 21.54

N45 4 km maastojuoksu
1 Linda Backgren-Holm IFFyren 23.34

N40 4 km maastojuoksu
1 Johanna Skog IKFalken 17.00

Vastaa