SM-maastot – Joensuu 9.5.2021

Lukulistalle

Naiset 10 km
1 Johanna Peiponen Rovaniemen Lappi 35.27
2 Klaara Leponiemi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 35.56
3 Nina Chydenius Gamlakarleby IF 36.04
4 Taru Häyrinen Mikkelin Kilpa-Veikot 36.14
5 Nerea Abrego Helsingin Juoksijat – Helsinki 36.57
6 Aino Niemi Turun Urheiluliitto 37.19
7 Susanna Saapunki Pudasjärven Urheilijat 37.19
8 Suvi Miettinen Helsingin Kisa-Veikot 37.43
9 Anna-Stiina Erkkilä Espoon Tapiot 37.55
10 Tiina Alhonen Vaajakosken Kuohu 38.00
11 Anna-Elina Heikkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 38.06
12 Mira Tuominen Forssan Salama 38.20
13 Katri Niemistö Jyväskylän Kenttäurheilijat 38.28
14 Saara Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 38.30
15 Rebecca Immonen Lahden Ahkera 39.06
16 Satu Lipiäinen Ultrajuoksuseura Sisu ry 39.11
17 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 39.30
18 Natalia Nylund Lahden Ahkera 39.48
19 Heidi Horttanainen Imatran Urheilijat 40.32
20 Marika Krohns Pudasjärven Urheilijat 40.53
21 Malin Enlund Gamlakarleby IF 41.59

Miehet 10 km
1 Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö 30.49
2 Antti Ihamäki Alajärven Ankkurit 31.20
3 Eero Saleva Helsingin Kisa-Veikot 31.25
4 Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 31.28
5 Henrik Goesch Turun Urheiluliitto 32.01
6 Björn Sandler IK Falken 32.06
7 Antti-Pekka Niinistö Lahden Ahkera 32.10
8 Juho Ylinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 32.18
9 Juuso Hakala Turun Urheiluliitto 32.52
10 Matti Rauma Turun Urheiluliitto 33.01
11 Jere Pajunen Joensuun Kataja 33.15
12 Konsta Puutio Gamlakarleby IF 33.21
13 Miika Takala Jyväskylän Kenttäurheilijat 33.25
14 Jaakko Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat 33.26
15 Aki Nummela Helsingin Kisa-Veikot 33.33
16 Väinö Klemola Kuopion Reipas 33.34
17 Kimmo Randelin Iisalmen Visa 33.36
18 Joonas Hytönen Rauman Urheilijat 33.39
19 Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 33.48
20 Markus Rannankari Joensuun Kataja 33.58
21 Lauri Palsa Helsingin Juoksijat – Helsinki 34.11
22 Jaakko Kero Turun Urheiluliitto 34.13
23 Joonatan Oporta Turun Urheiluliitto 34.15
24 Kevin Sandell IK Falken 34.18
25 Jukka Rahkonen Polvijärven Urheilijat 34.28
26 Johannes Brunila Turun Urheiluliitto 34.31
27 Markus Hämäläinen Espoon Tapiot 34.36
28 Juha Järvelä Kurikan Ryhti 34.44
29 Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto 34.46
30 Lasse Suonpää Kankaanpään Seudun Leisku 34.49
31 Janne Jokinen Vaajakosken Kuohu 34.53
32 Janne Niemi Janakkalan Jana 34.58
33 Tomi Ronkainen Ultrajuoksuseura Sisu ry 35.17
34 Jesse Kuokkanen Varkauden Kenttä-Veikot 35.43
35 Riku-Antti Naskali Kylmäkosken Veikot 35.43
36 Antti Mikkonen Oulun NMKY:n Urheilijat 35.54
37 Antti Nisonen Mikkelin Kilpa-Veikot 36.05
38 Simeon Rissanen Limingan Niittomiehet 37.02
39 Marko Alasaukko-Oja Kenttäurheilijat -58 38.05
40 Veikka Heinonen Gamlakarleby IF 40.45

Tytöt 15 4 km
1 Inka Peltola Lahden Ahkera 14.11
2 Heidi Paasonen Mikkelin Kilpa-Veikot 15.07
3 Elmiina Katajalaakso Kannuksen Ura 15.20
4 Nelli-Lotta Karppelin Limingan Niittomiehet 15.22
5 Karoliina Olli Loimaan Leisku 15.23
6 Sofia Rinne Lahden Ahkera 15.29
7 Linnea Kero Turun Urheiluliitto 15.29
8 Taimi Vallinoja Helsingin Kisa-Veikot 15.31
9 Enni Tammilehto Espoon Tapiot 15.36
10 Tiitu Hjerppe Lappeenrannan Urheilu-Miehet 15.42
11 Elle Ceder Helsingin Kisa-Veikot 15.43
12 Hetaliina Karkiainen Keuruun Kisailijat 15.52
13 Marianne Salmi Helsingin Kisa-Veikot 16.07
14 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 16.13
15 Pihla Jaakola-Siimes Nurmijärven Yleisurheilu 16.16
16 Saana Kajander Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 16.16
17 Seliina Kuoppa-Aho Alajärven Ankkurit 16.20
18 Annika Tattari Kiihtelysvaaran Urheilijat 16.20
19 Kia Suni Espoon Tapiot 16.30
20 Anni Mäki-Hokkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 16.31
21 Ilona Pelli Mikkelin Kilpa-Veikot 16.32
22 Saaga Sassi Iin Yritys 16.35
23 Anessa Kisner Kuivasjärven Aura 16.36
24 Iida Ruoho Turun Urheiluliitto 16.42
25 Helmi Haavisto Nokian Urheilijat 16.44
26 Elsa Stadig Valkealan Kajo 16.45
27 Ronja Kronvall Borgå Akilles 16.48
28 Ilona Takala Alajärven Ankkurit 16.49
29 Netta Nieminen Vammalan seudun Voima 16.51
30 Maija Oksa Viialan Valtti 16.56
31 Liinu Järvinen Alajärven Ankkurit 16.59
32 Tilda Sorvari Kalajoen Junkkarit 16.59
33 Alma Junnikkala Kalajoen Junkkarit 16.59
34 Lotta Hulkko Jalasjärven Jalas 17.11
35 Inka Aunimo Espoon Tapiot 17.16
36 Aino Anttila Nakkilan Vire 17.17
37 Taru Repo Pohjan Koitto 17.20
38 Saimi Kivelä Lappeenrannan Urheilu-Miehet 17.20
39 Nella Voutilainen Joensuun Kataja 17.28
40 Ella Repo Parikkalan Urheilijat 17.32
41 Iiris Voutilainen Joensuun Kataja 17.39
42 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 17.46
43 Emma Riihilahti Asikkalan Raikas 17.51
44 Katariina Leppäaho Alajärven Ankkurit 17.51
45 Sara Parviainen Nurmijärven Yleisurheilu 17.52
46 Maiju Mäkelä Vantaan Salamat 17.58
47 Tytti Seppälä Vehkalahden Veikot 18.16
48 Cornelia Vuorio Turun Urheiluliitto 18.24
49 Ida Nordkvist Vasa IS 18.25
50 Stella Ehnström Vasa IS 18.37
51 Fanni Malinen Mikkelin Kilpa-Veikot 18.50
52 Emilia Reinikainen Kalajoen Junkkarit 18.54
53 Neea Lanki Vehkalahden Veikot 19.28
54 Roosa Heiskanen Karhulan Katajaiset 19.33
55 Emmi Piispanen Lahden Ahkera 19.38
56 Alisa Parkkonen Mikkelin Kilpa-Veikot 19.39
57 Celina Salonen Lahden Ahkera 19.39
58 Tilde Nordman Vasa IS 19.55
59 Oona Kareinen Joensuun Kataja 20.15
60 Elina Ruusuvuori Joensuun Kataja 20.21
61 Kerttu Kaihola Joensuun Kataja 20.25
62 Mimmi Marttinen Joensuun Kataja 20.44
63 Satu Kuokka Vehkalahden Veikot 20.53
64 Netta Kormu Vehkalahden Veikot 21.29
65 Emma Lehtonen Nurmijärven Yleisurheilu 21.48
66 Nelli Kokkonen Vehkalahden Veikot 22.24

Pojat 15 4 km
1 Ville Viitakoski Mikkelin Kilpa-Veikot 13.11
2 Tero Korpi Kenttäurheilijat -58 13.20
3 Eetu Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 13.34
4 Rasmus Laapas Nurmijärven Yleisurheilu 13.54
5 Juho Hyyryläinen Vaalan Karhu 13.54
6 Joonatan Venäläinen Imatran Urheilijat 13.54
7 Oliver Nordberg IF Kraft 14.01
8 Konsta Väisänen Lahden Ahkera 14.02
9 Kalle Tossavainen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.02
10 Eino Mannonen Karhulan Katajaiset 14.11
11 Kasper Björkbacka Vetelin Urheilijat 14.13
12 Jonne Mourujärvi Nurmijärven Yleisurheilu 14.16
13 Eero Ranta Lempäälän Kisa Yleisurheilu 14.19
14 Samuel Pasanen Lahden Ahkera 14.23
15 Aleksi Ahlfors Rauman Urheilijat 14.27
16 Patrik Rautiainen Saarijärven Pullistus 14.33
17 Melker Wikblom IF Nykarlebynejden 14.34
18 Mikaïl Uusipere Espoon Tapiot 14.37
19 Akseli Kirjavainen Tammelan Ryske 14.38
20 Joonatan Hämäläinen Sulkavan Urheilijat -41 14.39
21 Eelis Kuusjärvi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 14.39
22 Ukko Ikonen Vantaan Salamat 14.42
23 Juho Koskinen Lahden Ahkera 14.43
24 Josue Perez Rosello Kenttäurheilijat -58 14.48
25 Aapo Mäkiniemi Limingan Niittomiehet 14.50
26 Lauri Kilpeläinen Piikkiön Kehitys 14.51
27 Viljami Lestinen Helsingin Kisa-Veikot 14.51
28 Joona Hirvinen Kälviän Tarmo 14.54
29 Ville Korhonen Kenttäurheilijat -58 14.57
30 Santeri Kallio Kälviän Tarmo 15.01
31 René-Peter Vuorio Maarian Mahti 15.04
32 Valtteri Partanen Karhulan Katajaiset 15.04
33 Samuel Kiviharju Ilmajoen Kisailijat 15.06
34 Ohto Heiskanen Helsingin Kisa-Veikot 15.13
35 Valtteri Mäkelä Liperin Taimi 15.18
36 Jussi Raudaskoski Oulun Pyrintö 15.19
37 Kalle Aalto Suonenjoen Vasama 15.20
38 Jens-Aarne Kero IF Raseborg 15.20
39 Eeli Mäkelä Vantaan Salamat 15.24
40 Marius Riihimäki Tampereen Pyrintö 15.24
41 Otto Konttinen Leppävirran Viri 15.25
42 Lauri Alm Mikkelin Kilpa-Veikot 15.35
43 Ville Meriläinen Pyhäselän Urheilijat 15.42
44 Hannes Santavuori Naantalin Löyly 15.48
45 Iisakki Jussinmäki Halsuan Toivo 15.50
46 Iisakki Siira Limingan Niittomiehet 15.55
47 Kaleva Tyystjärvi Vähänkyrön Viesti 16.01
48 Aleksi Karvo Vantaan Salamat 16.09
49 Antti Puustinen Mikkelin Kilpa-Veikot 16.19
50 Eeli Häikiö Liperin Taimi 16.22
51 Ilmari Mäenpää Joensuun Kataja 16.51
52 Jerry Vilenius Helsingin Kisa-Veikot 17.10
53 Jesse Salo Lempäälän Kisa Yleisurheilu 17.18
54 Matias Mikkola Helsingin Kisa-Veikot 17.26
55 Daniel Lee Helsingin Kisa-Veikot 18.10
56 Aleksanteri Sippola Liperin Taimi 18.48

Naiset 19 4 km
1 Ilona Mononen Lahden Ahkera 14.15
2 Venla Saari Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.31
3 Pinja Kotinurmi Lahden Ahkera 14.38
4 Lotta-Maria Maine Turun Urheiluliitto 14.38
5 Janette Vänttinen Porvoon Urheilijat 14.51
6 Lotta Tarvainen Joensuun Kataja 15.01
7 Venla Häkkinen Joensuun Kataja 15.07
8 Emma Ranta Lempäälän Kisa Yleisurheilu 15.15
9 Ronja Koskela Kuivasjärven Aura 15.20
10 Veera Kontkanen Joensuun Kataja 15.25
11 Nelli Hiippavuori Turun Urheiluliitto 15.26
12 Lotta Malmivaara Runners Club 15.29
13 Elsa Torvinen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 15.37
14 Sini Rahkonen Polvijärven Urheilijat 15.38
15 Iiris Koski Lahden Ahkera 15.39
16 Muska Sanden Salon Vilpas 15.45
17 Jenni Ojala Pohjan Koitto 15.58
18 Heljä-Viivi Unkila Turun Urheiluliitto 16.03
19 Iida Vuollet Kalajoen Junkkarit 16.08
20 Ronja Haavisto Nokian Urheilijat 16.12
21 Maija Virtanen Eurajoen Veikot 16.17
22 Ellen Seisto Espoon Tapiot 16.23
23 Kaisla Keiski Gamlakarleby IF 16.30
24 Saimi Lupala IF Raseborg 16.36
25 Selina Rintala Seinäjoen Seudun Urheilijat 16.37
26 Veera Helkama Salon Vilpas 16.48
27 Laura Nissinen Espoon Tapiot 16.51
28 Katri Saavalainen Sysmän Sisu 17.01
29 Viola Gustafsson Kauhavan Wisa 17.07
30 Helmi Karjainen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 17.31
31 Miisa Mäkelä Espoon Tapiot 17.40
32 Jenna Maukonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 17.49
33 Katharina Marekwia Espoon Tapiot 17.54
34 Kerttu Puranen Limingan Niittomiehet 18.12
35 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 18.22

Miehet 17 4 km
1 Ilmari Lehmus Joensuun Kataja 13.04
2 Aleksi Nokkanen Viipurin Urheilijat 13.05
3 Aarni Eijs Salon Vilpas 13.09
4 Luukas Kontro Jyväskylän Kenttäurheilijat 13.12
5 Jimi Alastalo Joensuun Kataja 13.17
6 Joel Vuohtoniemi Viipurin Urheilijat 13.18
7 Veikko Korpikallio Mikkelin Kilpa-Veikot 13.18
8 Miki Niemensivu Rauman Urheilijat 13.33
9 Anssi Mustonen Koiviston Kipinä 13.35
10 Joona Heiskanen Kenttäurheilijat -58 13.35
11 Sisu Moilanen Turun Urheiluliitto 13.43
12 Pietari Jussinmäki Halsuan Toivo 13.45
13 Artturi Kangasmaa Rovaniemen Roadrunners 13.47
14 Lauri Nokkala Lappeenrannan Urheilu-Miehet 13.47
14 Arsi Tietäväinen Tohmajärven Urheilijat 13.47
16 Aarre Paukkeri Limingan Niittomiehet 13.49
17 Santtu Heiskanen Kenttäurheilijat -58 13.49
18 Kristian Hautakoski Alavieskan Viri 13.57
19 Eemeli Hirvonen Liperin Taimi 14.02
20 Oliver Asikainen Helsingin Kisa-Veikot 14.08
21 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 14.13
22 Henri Säisä Iisalmen Visa 14.18
23 Niklas Moilanen Kuivasjärven Aura 14.19
24 Elmeri Kero Turun Urheiluliitto 14.20
25 Robin Fransman IF Sibbo-Vargarna 14.23
26 Jimi Rousu Gamlakarleby IF 14.28
27 Oskari Rannila Vetelin Urheilijat 14.38
28 Veeti Savolainen Keravan Urheilijat 14.42
29 Noa Korhonen Oulun Pyrintö 14.45
30 Kasper Lindeberg Lahden Ahkera 14.53
31 Roni-Eemil Norrbacka Asikkalan Raikas 14.55
32 Kasper Biskop Gamlakarleby IF 14.56
33 Matias Mällinen Oulun NMKY:n Urheilijat 14.57
34 Jaakko Mäenpää Joensuun Kataja 14.58
35 Eeli Tohmola Oulun Pyrintö 15.01
36 Valtteri Kinnunen Ylämaan Pyrkijät 15.16
37 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 15.19
38 Lauri Hiisvirta Vasa IS 15.20
39 Hiski Kaila Nastolan Naseva 15.20
40 Niilo Kotiranta Ylämaan Pyrkijät 15.39
41 Mika Kärkkäinen Kauhavan Wisa 15.53
42 Roope Sassi Iin Yritys 16.07
43 Jere Santaluoto Turun Urheiluliitto 16.18
44 Roope Turunen Pyhäselän Urheilijat 16.49

Naiset 22 4 km
1 Viola Westling Turun Urheiluliitto 14.16
2 Heini Ikonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.20
3 Sara-Elise Ruokonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.27
4 Sini Tirri Lempäälän Kisa Yleisurheilu 14.30
5 Aino Kuljukka Lahden Ahkera 14.40
6 Siiri Rainio Jyväskylän Kenttäurheilijat 14.43
7 Aada Miskala Mikkelin Kilpa-Veikot 14.54
8 Lumi Laitinen Oulun Pyrintö 15.12
9 Helena Knaapi Vasa IS 15.15
10 Andrea Lilja Vasa IS 15.17
11 Venla Ranta Lempäälän Kisa Yleisurheilu 15.20
12 Emmi Erkkilä Raahen Vesa 15.24
13 Ella Koskiniemi Espoon Tapiot 15.32
14 Siiri Silvennoinen Joensuun Kataja 15.43
15 Mona Af Forselles Rekolan Raikas 15.54
16 Veera Perälä Lahden Ahkera 16.01
17 Cecilia Österblad Vasa IS 16.07
18 Sara Kivenmäki Kuortaneen Kunto 16.21
19 Helmi Vuorimaa Lahden Ahkera 16.35
20 Camilla Niemi Viipurin Urheilijat 16.36
21 Marleena Tulkki Turun Urheiluliitto 16.52
22 Milla Ala-Lahti Lempäälän Kisa Yleisurheilu 17.09
23 Inna Lappalainen Turun Urheiluliitto 19.12

Miehet 22 6 km
1 Eemil Helander Jyväskylän Kenttäurheilijat 18.21
2 Mika Kotiranta Joensuun Kataja 18.29
3 Wilho Hautala Lahden Ahkera 18.42
4 Walte Hautala Lahden Ahkera 19.09
5 Juho-Kusti Sivosavi Turun Weikot Yleisurheilu 19.38
6 Timi Malinen Kenttäurheilijat -58 19.40
7 Oskari Lepistö Turun Urheiluliitto 19.45
8 Niko Putkinen Karhulan Katajaiset 20.04
9 Markus Kasanen Joensuun Kataja 20.21
10 Olli Ahlgren Lahden Ahkera 20.33
10 Wiljami Itämeri Turun Urheiluliitto 20.33
12 Oskari Silvennoinen Joensuun Kataja 20.44
13 Ravinder Kohtaniemi Ykspihlajan Reima 20.53
14 Valtteri Luomala Kauhavan Wisa 21.01
15 Vilho Kilpeläinen Piikkiön Kehitys 21.07
16 Veeti-Valtteri Soikkeli Oulun Pyrintö 21.16
17 Jaakko Kotajärvi Limingan Niittomiehet 21.43
18 Juho Mylläri Heinolan Isku 22.08
19 Eetu Lindholm Turun Urheiluliitto 22.24
20 Nuutti Pirhonen Turun Weikot Yleisurheilu 22.35
21 Lauri Salo Turun Weikot Yleisurheilu 23.24

Naiset 17 4 km
1 Nelli Viskari Lappeenrannan Urheilu-Miehet 14.36
2 Henna Eineluoto Lappeenrannan Urheilu-Miehet 14.41
3 Ea Vuori Lahden Ahkera 14.54
4 Selene Rossi Espoon Tapiot 15.03
5 Annika Koistinen Turun Urheiluliitto 15.08
6 Miina Kilpeläinen Viipurin Urheilijat 15.11
7 Melissa Kykyri Kälviän Tarmo 15.13
8 Petriina Niininen Nokian Urheilijat 15.15
9 Kiia Paavola Jyväskylän Kenttäurheilijat 15.18
10 Eva Peltopuro Vantaan Salamat 15.28
11 Sissi Oikkonen Lapin Lukko 15.35
12 Carla Jalkanen Borgå Akilles 15.41
13 Nora Kytäjä Lempäälän Kisa Yleisurheilu 15.45
14 Elina Turunen Kuivasjärven Aura 15.49
15 Sini-Minea Saarikoski Keravan Urheilijat 15.54
16 Vilma Sorvisto Kuivasjärven Aura 16.00
17 Pinja Yläharju Puumalan Viri 16.06
18 Tinja Pirttikoski Turun Urheiluliitto 16.10
19 Pinja Laasanen Siilinjärven Ponnistus 16.12
20 Nora Koskela-Koivisto Helsingfors IFK 16.16
21 Ella Sorvisto Kuivasjärven Aura 16.17
22 Salla Ahonen Imatran Urheilijat 16.19
23 Sanni Vuollet Kalajoen Junkkarit 16.23
24 Sani Rajala Eurajoen Veikot 16.25
25 Ida-Sofia Simola Jyväskylän Kenttäurheilijat 16.25
26 Ronja Orivuori Viipurin Urheilijat 16.30
27 Emmi Lampio Keravan Urheilijat 16.31
28 Maija Boren Lieksan Urheilijat 16.41
29 Olivia Hänninen Espoon Tapiot 16.41
30 Liina Hyyppä Kälviän Tarmo 16.44
31 Lotta Luumi Heinolan Isku 16.53
32 Eveliina Kujala Limingan Niittomiehet 16.58
33 Pihla Väisänen Keravan Urheilijat 17.02
34 Eevi Kettunen Polvijärven Urheilijat 17.03
35 Anni Mylläri Heinolan Isku 17.04
36 Alina Tikka Joensuun Kataja 17.05
37 Aino Manner Noormarkun Nopsa 17.17
38 Pauliina Koivuniemi Vammalan seudun Voima 17.31
39 Minttu Kaukonen Lahden Ahkera 17.33
40 Sirja Tyystjärvi Vähänkyrön Viesti 17.34
41 Nea Halttunen Asikkalan Raikas 17.37
42 Sofia Kivelä Limingan Niittomiehet 17.51
43 Helmiemilia Malin Heinolan Isku 17.55
44 Maisa Mikkola Viipurin Urheilijat 18.00
45 Matilda Myllymäki Kälviän Tarmo 18.19
46 Unna Putaala Helsingin Kisa-Veikot 18.21
47 Minka Lindeqvist Jyväskylän Kenttäurheilijat 18.53
48 Noora Niininen Espoon Tapiot 19.38
49 Ellen Immonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 20.25

Miehet 19 6 km
1 Matias Mononen Lahden Ahkera 19.02
2 Tuure Haapanen Turun Urheiluliitto 19.04
3 Rasmus Krogell Kenttäurheilijat -58 19.12
4 Alexander Ståhlberg IF VOM 19.38
5 Leonard Markén IF VOM 19.46
6 Wäinö Hautala Lahden Ahkera 20.02
7 Ahmad Arash Lahden Ahkera 20.19
8 Pyry Suojanen Turun Urheiluliitto 20.44
9 Onni Ikonen Hankasalmen Hanka 20.51
10 Lassi Korpijärvi Toholammin Urheilijat 20.53
11 Petrus Genas Vasa IS 21.17
12 Justus Luonela Lahden Ahkera 21.17
13 Rasmus Lerstrand Vasa IS 21.39
14 Junnu Korvenpää Kenttäurheilijat -58 21.42
15 Joona Heikkerö Porvoon Urheilijat 21.49
16 Mikko Vesma Turun Urheiluliitto 22.14
17 Veikko Huuskonen Posion Pyrintö 22.22
18 Elias Marjamäki Tampereen Pyrintö 22.23
19 Viktor Björkell Vasa IS 22.52
20 Arttu Heilala Raahen Vesa 24.51

Naiset 4 km
1 Nathalie Blomqvist IK Falken 13.21
2 Kristiina Mäki Lahden Ahkera 13.26
3 Suvi Selvenius Helsingin Kisa-Veikot 14.18
4 Satu Rautiainen Koiviston Kipinä 14.20
5 Mona Jäppinen Helsingin Kisa-Veikot 14.22
6 Maria Murtorinne-Taskinen Kuopion Reipas 14.33
7 Kaisa Tyni Pyhtään Yritys 14.34
8 Anne-Marika Partanen Kuopion Reipas 14.36
9 Suvi Miettinen Helsingin Kisa-Veikot 14.39
10 Pihla Hokkanen Kuopion Reipas 14.42
11 Sofie Lövdahl Vasa IS 14.44
12 Roosa Hämäläinen Kälviän Tarmo 14.47
13 Minna Lamminen Helsingin Kisa-Veikot 14.56
14 Moona Latvala Helsingin Kisa-Veikot 14.58
15 Johanna Sällinen Turun Urheiluliitto 14.59
16 Henna Vanhanen Pudasjärven Urheilijat 15.02
17 Amanda Virtanen Turun Urheiluliitto 15.06
18 Iida Haataja Oulun Pyrintö 15.09
19 Lotta Sundqvist Turun Urheiluliitto 15.10
20 Raija Poutiainen Pudasjärven Urheilijat 15.11
21 Anne Rajaniemi Lahden Ahkera 15.12
22 Kaisa Honkaharju Kälviän Tarmo 15.14
23 Natalia Nylund Lahden Ahkera 15.19
23 Nina Leivo Nurmijärven Yleisurheilu 15.19
25 Anna Hyvärinen Turun Urheiluliitto 15.21
26 Sonja Eskelinen Lahden Ahkera 15.22
27 Kaarina Lehtonen Hyvinkään seudun Urheilijat 15.22
28 Heidi Horttanainen Imatran Urheilijat 15.24
29 Emma Hakala Espoon Tapiot 15.28
30 Sofia Muinonen Espoon Tapiot 15.41
31 Veera Mantere Pudasjärven Urheilijat 15.45
32 Päivi Knutar Kälviän Tarmo 15.46
33 Lotta Penttinen Espoon Tapiot 15.51
34 Annina Walling Polvijärven Urheilijat 16.27
35 Jenna Lempinen Pudasjärven Urheilijat 17.14
36 Sofia Joronen Seinäjoen Seudun Urheilijat 17.54

Miehet 4 km
1 Topi Raitanen Helsingin Kisa-Veikot 11.32
2 Ossi Kekki Lahden Ahkera 11.43
3 Hannu Granberg Lahden Ahkera 12.01
4 Miika Tenhunen Nivalan Urheilijat 12.05
5 Panu Jantunen Helsingin Kisa-Veikot 12.09
6 Santtu Heikkinen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 12.17
7 Konsta Hämäläinen Joensuun Kataja 12.22
8 Samu Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 12.22
9 Ali Abdulrahman Turun Urheiluliitto 12.24
10 Samuli Hussa Limingan Niittomiehet 12.26
11 Joni Virkkala Gamlakarleby IF 12.28
12 Henrik Goesch Turun Urheiluliitto 12.30
13 Rami Oravakangas Limingan Niittomiehet 12.33
14 Juuso Hakala Turun Urheiluliitto 12.34
15 Aki Nummela Helsingin Kisa-Veikot 12.38
16 Juho Latvala Rovaniemen Roadrunners 12.39
17 Tuomas Puputti IF Raseborg 12.41
18 Kari Poutiainen Limingan Niittomiehet 12.44
19 Matti Rauma Turun Urheiluliitto 12.45
20 Leevi Keronen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 12.47
21 Tuomas Aho Limingan Niittomiehet 12.48
22 Jesse Laukkarinen Helsingin Kisa-Veikot 12.53
23 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 12.55
24 Antti Männikkö Kuivasjärven Aura 13.02
25 Robert Hagström Gamlakarleby IF 13.08
26 Joonatan Oporta Turun Urheiluliitto 13.15
27 Joni Hulkko Jalasjärven Jalas 13.18
28 Joona Sointu Lempäälän Kisa Yleisurheilu 13.19
29 Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto 13.19
30 Konsta Kajan IF Sibbo-Vargarna 13.25
31 Olli Toivola Joensuun Kataja 13.26
32 Juha Järvelä Kurikan Ryhti 13.30
33 Petri Nevalainen Joensuun Kataja 13.52
34 Juho Ylipekkala Helsingin Kisa-Veikot 13.57
35 Reijo Ronnila Heinolan Isku 14.00
36 Joonas Kuisma Teivo Stayers 14.10
37 Kristian Backman Imatran Urheilijat 14.13
38 Lassi Kuva Lahden Ahkera 14.17
39 Markus Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 14.33
40 Asmo Ahola Endurance Ultrarunning Team Fin 15.17
41 Mikke Paajanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 16.56
42 Jarkko Ronkainen Vaasan Vasama 18.23–

Vastaa