taukopaikka
Mossalan lomakylä
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
taukopaikka
Kustavin käsityökylä
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
taukopaikka
Peterzenin ravintola
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
taukopaikka
Nauvon vierasvenesatama
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
kohokohta
Kuusiston piispanlinnan rauniot
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
kohokohta
C.G.E.Mannerheimin syntymäkoti
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
numero1
LÄHTÖ Suuntaa Turun hautausmaan parkkipaikalta Skarppakullantien risteyksestä 110-tietä kohti Kaarinaa, jonka keskustasta jatkat kohti Paraistentietä (tie 180). Jatka samaa Saaristotietä Nauvon lossirantaan asti. Tämä osuus reitistä on noin 40 kilometriä.
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
numero2
NAUVOSTA matka jatkuu tietä 180 pitkin Korppoon lauttarantaan, jonne matkaa kertyy 28 kilometriä. Jos haluat ajaa pienen rengastien, kaarra Nauvon keskustasta kohti vierasvenesatamaa ja Rymättylän lauttaa. Rymättylässä jatka tietä 1890 ja 189 kohti Naantalia sekä Raisiota.
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
numero3
KORPPOOSSA eteen tulee pitkästä aikaa risteys: Galtbyn kohdalla käänny tielle 1800 kohti seuraavaa lossirantaa. Korppoosta kilometrejä tulee seitsemän.
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
numero4
HOUTSKARISSA RENGASTIE kulkee kolmella eri saarella, joiden välillä on lyhyet lossimatkat. Kittuisista Kivimoon on matkaa 12 kilometriä, Roslaxista Björköhön kahdeksan ja Mossalan läpi kolme.
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
numero5
INIÖSSÄ reitille osuu kaksi saarta, joiden välillä kulkee lossi. Se liikennöi Houtskarin lossien tapaan tarvittaessa, ja lisäksi aina 15 ja 30 minuuttia ennen lautan lähtöä Iniöstä Kustaviin. Kumpikin saari on reilun neljän kilometrin pituinen.
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
numero6
KUSTAVIN LAUTTARANNASTA jatka tietä 1922 noin seitsemän kilometriä Kustavintien (192) risteykseen. Käänny oikealle ja jatka kohti Raisiota. Polje sieltä pyörätietä ensin 8-tien suuntaisesti ja sitten Raisiontietä (12150) Turkuun, josta tietä 110 seuraamalla pääsee takaisin lähtöpaikalle. Viimeisellä osuudella on mittaa 73 kilometriä.
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
taukopaikka
Sattmark
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
taukopaikka
http://www.gstatic.com/mapspro/images/stock/503-wht-blank_maps.png
Directions from Skarppakullantie 2, 20720 Turku, Finland to Nagu skärgårdsväg 1, Pargas, Suomi
Reittiohjeet paikasta 1930 495, 21240 Naantali, Suomi paikkaan 1900 1, 21230 Masku, Suomi
Reittiohjeet paikasta Velkuantie 1629, 21195 Naantali, Suomi paikkaan Nallinkatu 3, 21200 Raisio, Suomi
Reittiohjeet paikasta Puistotie 1, 21660 Parainen, Suomi paikkaan Rymättyläntie 610, 21160 Naantali, Suomi
Line 1