Kymijoki -kymppi – Inkeroinen 21.7.2022

Lukulistalle
Miehet yleinen 10 km 
1 Lari Takanen Team Liikup 32.52
2 Ole Halonen 33.22 
3 Markus Hämäläinen Vehkalahden Veikot 34.18
4 Juho Lehtoviita Lappeenrannan Urheilu-Miehet 34.27
5 Pekka Kulpakko Espoon Tapiot 36.47
6 Markus Lommi Vehkalahden veikot 37.39
7 Joonas Notkola Miehikkälän Vilkas 40.50
8 Jukka Ahokas Kenttäurheilijat-58 41.06
9 Teemu Heikkilä Hirvihaaran Verso 41.13
10 Toomas Ristola Anjalan Liitto 43.59
11 Anton Talka 46.43.00 +13.51 
12 Pekka Kouvo Metsäkylän Kurssi 50.50
13 Antti Vuorinen 53.27 
14 Lauri Paronen Pohjois-Iitin Kiri 53.46
 
Naiset yleinen 10 km 
1 Nella Paronen Karhulan Katajaiset 40.39
2 Iina Lohvansuu KU -58 41.25
3 Johanna Mertanen Karhka juoksuklubi 42.48
4 Leena Mäkäräinen Kenttäurheilijat-58 43.39
5 Aino Niemi Sippolan Kunto 44.59
6 Alisa Tikkunen 49.59.00
7 Hanna Lyyra Kouvolan Suunnistajat 50.16
 
M40 10 km
1 Heikki Vento Taipalsaaren Veikot 35.18
2 Timo Nikula Runner’s Club 37.21
3 Jussi Soini Soiviini 37.48
4 Marko Härmä Härmän Tila 44.12
 
M50 10 km
1 Petri Svärd Porvoo 45.14
2 Esa Katajamäki Elimäen Vauhti 45.29
3 Jyri Syväoja Juoksuakatemia 48.34
 
M60 10 km
1 Esko Suomalainen Lahden Ahkera 41.17
2 Veikko Niemi Anjalan Liitto 50.08
3 Reino Uusitalo Pyroll Areena 1.12.51
 
N40 10 km
1 Janna Niemi Iitin Pyrintö 46.48
2 Nina Salmela-Mäkelä Valkealan Kajo 49.37
 
Miehet yleinen 5 km 
1 Antti Sakala SiKu 17.54 
2 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 18.20
3 Henri Turunen Viitakummun Kasvatit 18.52
4 Teemu Lojamo 20.23
5 Tuomas Tonteri AkimaSport 20.41
6 Pasi Pöntinen Kypa 21.35
7 Heikki Tonteri AkimaSport 21.40
8 Juho Autere 22.28
9 Eetu Karjalainen Viitakummun Kasvatit 23.07
10 Ari Kitunen AkimaSport 24.01
 
Naiset yleinen 5 km 
1 Nea Närhi Iitin Soutajat 24.30
2 Tiina Korhonen Kajo Triathlon 27.21
 
P15 5 km
1 Eemil Kiintola Liikuntaseura JPS-75 23.57
2 Elmo M Karvonen Liikuntaseura JPS-75
3 Tatu Karvonen Liikuntaseura JPS-75 24.51
4 Aapo Sydänmaa Liikuntaseura JPS-75 28.18
 
P13 2 km
1 Elmo Karvonen Liikuntaseura JPS-75 9.15
 
T13 2 km
1 Inka Kuningas Keiteleen Nuju 8.15
 
P11 2 km
1 Eelis Nikula 9.44 
 
T11 2 km
1 Saara Nikula HTA 9.22 
 
P9 1 km
1 Sasu Soini Soiviini 8.13 
2 Sebastian Soini Soiviini 10.06
 
T9 1 km
1 Hilda Lavonen Anjalan Liitto 5.12
2 Ellen Taussi 5.34 22 
2 Ria-Matilda Niemi Hirvelän Hirvet 5.34
4 Minttu Myllylä Hirvelän Hirvet 5.35
5 Hilma Mäkinen Liikuntaseura JPS-75 6.57
 
Hölkkäsarja 10 km
Gvenedaze JANA-PRO Oy
Manko JANA-PRO Oy
Ivchenko JANA-PRO Oy
Sorvo
Järvinen
Hujanen Valkealan Kajo
Pylvänäinen Kouvolan Suunnistajat
Vastaa