Pajulahti Cross Country Carnival – 26.–27.10.

Lukulistalle
Sunnuntai 27.9.
Miehet 10 km
1 Miika Tenhunen Nivalan Urheilijat 31.15
2 Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö 31.17
3 Antti Ihamäki Alajärven Ankkurit 32.11
4 Arttu Vattulainen Joensuun Kataja 32.26
5 Rauno Palmi Viro 32.32
6 Niklas Wihlman Turun urheiluliitto 32.56
7 Robert Magut Lahden Ahkera 33.50
8 Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto 35.28
9 Reijo Ronnila Heinolan Isku 37.33
M19 6,5 km
1 Mika Kotiranta Joensuun Kataja 20.52
2 Leevi Keronen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 20.53
3 Mohamed Abouettahery Tampereen Urheilijat -38 21.37
4 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 21.37
M17 6,5 km
1 Oskari Kangasniemi Ikaalisten Urheilijat 21.24
2 Tuure Haapanen Turun Urheiluliitto 21.30
3 Joona Heikkerö Porvoon Urheilijat 25.22
4 Juuso Honkanen Nastola Triathlon 25.23
5 Teo Penttinen Lahden Ahkera 26.09
6 Eetu Palvanen Nastola Triathlon 28.53
Naiset 6,5 km
1 Johanna Peiponen Rovaniemen Lappi 22.14
2 Oona Kettunen Karhulan Katajaiset 24.00
3 Sara-Elise Ruokonen Kuusjoen Humu 25.42
4 Emma Katajalaakso Kannuksen Ura 25.58
5 Viivi Lankinen Turun Urheiluliitto 27.30
N19 4 km
1 Nathalie Blomqvist IK Falken 14.11
2 Edith Eikkinen Kenttäurheilijat -58 15.17
3 Salla Laukkanen Lahden Ahkera 15.30
4 Aada Miskala Mikkelin Kilpa-Veikot 15.45
5 Melina Lahdenperä Espoon Tapiot 15.54
6 Silja Rönkä Lahden Ahkera 16.33
7 Emma Pasanen Lahden Ahkera 19.05
N17 4 km
1 Heljä-Viivi Unkila Turun Urheiluliitto 15.11
2 Janette Vänttinen Porvoon Urheilijat 15.19
3 Ilona Mononen Janakkalan Jana 15.21
4 Emma Rainio Jyväskylän Kenttäurheilijat 15.33
5 Nelli Hiippavuori Turun Urheiluliitto 15.43
6 Emma Hietaranta Lappeenrannan Urheilu-Miehet 15.43
7 Helmi Karjainen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 15.59
8 Enni Katajalaakso Kannuksen Ura 16.10
9 Pihla Hakuni Vantaan Hiihtoseura 16.54
Lauantai 26.9.
P15 4 km
1 Aarni Eijs Salon Vilpas 14.51
2 Anssi Mustonen Koiviston Kipinä 15.12
3 Veeti Savolainen Keravan Urheilijat 15.34
4 Hiski Kaila Nastola Triathlon 16.08
5 Tyko Suomi Lounais-Hämeen Rasti 19.54
6 Atte Tuominen Lahden Ahkera 20.32
P13 2,5 km
1 Ville Viitakoski Mikkelin Kilpa-Veikot 8.53
2 Eetu Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 9.00
3 Taavi Tuominen Raision Kuula 9.06
3 Aleksi Ahlfors Rauman Urheilijat 9.06
5 Aapo Virkajärvi Kaipolan Vire 9.12
6 Perttu Grönvall Karhulan Katajaiset 9.13
7 Niilo Mölsä Porvoon Urheilijat 9.32
8 Valtteri Partanen Karhulan Katajaiset 9.47
9 Oiva Odiah Porvoon Urheilijat 9.55
10 Jesse Tarkiainen Heinolan Isku 11.21
P11 1,5 km
1 Tatu Virtanen Liedon Parma 5.53
2 Atte Virtanen Liedon Parma 6.04
3 Samuli Saarikoski Keravan Urheilijat 6.04
4 Kasper Redman Lahden Ahkera 6.08
5 Aarne Hannikainen Helsingin Kisa-Veikot 6.10
6 Niilo Kemppainen Nastolan Naseva 6.11
7 Alex Ahlgren Porvoon Urheilijat 6.14
8 Arttu Rantala Nakkilan Vire 6.24
9 Anton Myrtenblad Porvoon urheilijat 6.30
10 Leo Rajaniemi Lahden Ahkera 6.31
11 Eric Rinne Lahden Ahkera 6.35
12 Erik Naumanen Joroisten urheilijat 6.35
13 Otso Leinonen Nurmijärven Yleisurheilu 6.39
14 Filip Nyström Porvoon urheilijat 6.44
15 Juho Taavila Nastolan Naseva 6.54
16 Casper Penttilä Lahden Ahkera 6.54
17 Vilho Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 7.17
P9 1,5 km
1 Topias Leinonen Nurmijärven Yleisurheilu 6.19
2 Akseli Änäkkälä Salon Vilpas 6.32
3 Eemeli Taponen Helsingin Jyry 6.36
4 Kevin Niittyviita Lahden Ahkera 6.50
5 Eetu Kitinmäki Nummen Kipinä 7.17
6 Luka Soiramo Porvoon Urheilijat 7.27
7 Roope Suoniemi Helsingin Jyry 7.33
8 Tobias Wunsch Riihimäen Kisko 8.18
9 Joosep Kantsik Helsingin Jyry 8.49
10 Jarkko Naumanen Riihimäen Kisko 8.49
11 Vili Romppainen Riihimäen Kisko 9.08
M30 7,5 km
1 Tuomo Tuomisto Metsätyöt Tuomo Tuomisto 28.50
M40 7,5 km
1 Sami Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 29.01
2 Pasi Tiisanoja IF Sibbo-Vargarna 29.59
3 Jarkko Rikkonen Mikkelin Kilpa-Veikot 30.08
4 Kari Kalliorinne Otalampi 34.55
M50 7,5 km
1 Juha-Matti Lehtinen Kempeleen Maratonklubi 29.07
2 Jari Mikkelä Hämeenkoski 29.55
3 Jari Uusitalo Porvoon Urheilijat 29.58
4 Pasi Kaunisto Forssan Salama 31.44
5 Pertti Kylmälä Lahti Sport 34.36
M60 7,5 km
1 Eero Kittelä Järvenpään Latu 38.32
M65 7,5 km
1 Pekka Pakkanen Lahti Sport 31.49
2 Kauko Kuningas Anjalan Liitto 32.00
3 Heimo Karkkainen Lahden Ahkera 32.14
4 Timo Räihä Lahti Poika 41.07
M kuntosarja 7,5 km
1 Juuso Honkanen Nastola Triathlon 28.55
2 Teijo Suomi Lounais-Hämeen Rasti 37.00
3 Jockum Lassenius Porvoon Urheilijat 38.12
4 Raimo Myrtenblad Porvoon Urheilijat 42.17
T15 4 km
1 Elma Hannikainen Helsingin Kisa-Veikot 15.27
2 Petriina Niininen Nokian Urheilijat 15.59
3 Ida-Sofia Simola Hämeenlinnan Tarmo 16.47
4 Sini-Minea Saarikoski Keravan Urheilijat 17.34
T13 2,5 km
1 Inka Peltola Vehmaisten Urheilijat 9.14
2 Pinja Lindstedt Porvoon Urheilijat 9.26
3 Marianne Salmi Mäntsälän Urheilijat 9.55
4 Tiitu Hjerppe Lappeenrannan Urheilu-Miehet 10.00
5 Jonna Jäkkö Länsi-Uudenmaan Urheilijat 10.05
6 Alisa Kiiski Porvoon Urheilijat 10.09
7 Sofia Rinne Lahden Ahkera 10.17
8 Linnea Kero Turun Urheiluliitto 10.19
9 Celina Salonen Nastolan Naseva 10.36
10 Aino Jokkala Porvoon Urheilijat 10.52
11 Nanna Kukkula Kalannin Vankka 11.05
12 Selina Kalliorinne Vihdin Viesti 12.18
13 Hyvönen Aino-Kaisa Lahden Ahkera 17.47
14 Henriikka Kivinen Lahti 18.30
T11 1,5 km
1 Aino Tarkiainen Joroisten Urheilijat 6.16
2 Elina Naumanen Joroisten Urheilijat 6.27
3 Silja Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 6.28
4 Viola Jokiaho Ähtärin Urheilijat 6.45
5 Mona Pasanen Lahden Ahkera 6.48
6 Nea Tuomainen Joroisten Urheilijat 7.02
7 Hilma Larvala Kenttäurheilijat -58 7.03
8 Jenni Tuominen Lahden Ahkera 7.08
9 Olivia Fagerholm Joutsan Pommi 7.14
10 Iida Piispanen Nastolan Naseva 7.17
11 Katja Hannén Porvoon Urheilijat 7.23
12 Aino Pirhonen Porvoon Urheilijat 7.27
13 Enni Jokkala Porvoon Urheilijat 8.03
14 Ronja Hannén Porvoon Urheilijat 8.48
15 Ada Myrtenblad Porvoon Urheilijat 8.58
T9 1,5 km
1 Ella Mettälä Kauhajoen Karhu 6.47
2 Jasmiina Kärkkäinen Nastolan Naseva 7.03
3 Elsa Kemppainen Nastolan Naseva 7.06
4 Janette Tarkiainen Heinolan Isku 7.07
5 Linda Breilin Asikkalan Raikas 7.59
6 Ida Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 8.05
7 Lilian Kuismanen Porvoon Urheilijat 8.19
8 Laila Rana Özkilkic Lahden Ahkera 8.28
9 Ella Sjöblom Nastolan Naseva 8.51
10 Irina Vilenius Nastolan Naseva 8.59
N30 7,5 km
1 Janna Korpela 32.13
2 Eevu Lassenius Porvoon Urheilijat 35.52
3 Tiina Tuomisto Metsätyöt Tuomo Tuomisto 44.31
N40 7,5 km
1 Katja Mustonen Koiviston Kipinä 29.34
2 Katja Jääskeläinen Espoon Tapiot 35.33
N50 7,5 km
1 Pia Kittelä Nummenkylä 38.30
2 Niina Simola Kymen Urheiluveteraanit 39.01
N65 7,5 km
1 Kaija Purhonen Lahti 39.38
Vastaa