SAUL:n puolimaratonin SM-kisa – Helsinki 24.10.2021

Suomen Aikuisurheiluliiton SM-kilpailu juostiin Helsinki Spring Marathonin yhteydessä

SAUL M30 21,1 km
1 Ilppo Kaukola Hämeenlinnan Tarmo 1.22.02
2 Aarni Arajärvi Tampereen maratonklubi 1.23.46
3 Jani Hänninen Pudasjärven Urheilijat 1.24.44

SAUL M35 21,1 km
1 Heikki Hakkarainen Hippoksen Maratonkerho 1.15.33
2 Hannu Kellokoski Vetelin Urheilijat (Vetu. 1.17.42
3 Tuomas Björkbacka Vetelin urheilijat 1.24.12
4 Esa Hakulinen Runners Club 1.26.34
5 Olli Andström FMR 1.31.16
6 Jani Maukonen Hippoksen Maratonkerho 1.37.02

SAUL M40 21,1 km
1 Juha Järvelä Kurikan Ryhti 1.13.59
2 Petri Juuti KU-58 1.19.27
3 Jukka Nurminen Viipurin urheilijat 1.19.40
4 Harri Metsäranta Jyväskylän Kenttäurheilijat 1.21.20
5 Hugo Pinto Downtown 65 1.21.44
6 Markus Anttila Lahden Ahkera 1.23.50
7 Tuomo Tuomisto KUNTO-PIRKAT ry. 1.24.46
8 Lasse Kero Varsinais-Suomen Veteraaniurhei 1.25.46
9 Jouni Marttila Lahden Ahkera 1.32.54
10 Jukka Ikkala Hyvinkään Juoksijat 1.33.38
11 Marko Savolainen Kenttäurheilijat -58 1.34.01
12 Kimmo Jääskeläinen Downtown 65 Endurance 1.54.54
13 Eetu Hiltunen Hippoksen Maratonkerho (HiMa 2.02.09

SAUL M45 21,1 km
1 Jaakko Kero Varsinais-Suomen Veteraaniurhei 1.13.58
2 Teemu Planting Ku-58 1.17.39
3 Jami Tirkkonen Rauhalahti Road Runners 1.17.45
4 Jani Kiuru JoutKu 1.19.24
5 Jari Mustonen Polvijärven Vauhti 1.20.24
6 Sami Haverinen Runners Club 1.21.46
7 Hannu Junkkaala Hifk friidrot rf 1.23.24
8 Sami Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 1.23.59
9 Jari Kinnunen Suomussalmen Rasti 1.25.41
10 Kimmo Kaario Hippoksen Maratonkerho 1.26.12
11 Jani Hartonen Jyväskylän kenttäurheilijat 1.29.20
12 Mika Rautiainen Hippoksen Maratonkerho 1.29.52
13 Olli Laitila Downtown 65 1.34.48
14 Timo Kero VSVU 1.36.39
15 Hannu Kahila Hippoksen Maratonkerho 1.39.15
16 Markku Jokinen Hyvinkään seudun urheilijat 1.41.38

SAUL M50 21,1 km
1 Jyrki Ilvesluoto Rovaniemi Road Runners 1.21.12
2 Jarkko Rikkonen Mikkelin Kilpa-Veikot 1.21.46
3 Harri Hokkanen Hippoksen Maratonkerho 1.22.00
4 Tuomas Nupponen Kenttäurheilijat -58 1.22.18
5 Juha Lifländer JoutKu 1.23.06
6 Veli-Pekka Ronkainen Rauhalahti Road Runners RRR 1.24.08
7 Niklas Wikblom If Nykarlbynejden rf 1.24.37
8 Jarkko Soikkeli Runners Club/Helsinki 1.25.36
9 Jussi Ahdinkallio KU-58 1.25.49
10 Mika Leino Turun Urheiluliitto / TuUL 1.25.56
11 Ismo Raitanen Kunto-Pirkat ry. 1.25.58
12 Kimmo Heikkinen Finnish Marathon Runners 1.28.06
13 Kari Aulasmaa Lahden Ahkera 1.28.47
14 Mikko Heikkinen Lahden Ahkera 1.31.20
15 Arto Pasanen Hippoksen Maratonkerho 1.33.10
16 Tero Mähönen hippoksen maratonkerho 1.34.03
17 Juha Mustonen Hippoksen Maratonkerho 1.38.36
18 Timo Jaakkola Helsingin Kisa-Veikot 1.39.53
19 Mika Koskinen FMR 1.40.06

SAUL M55 21,1 km
1 Jari Hakola Kyyjärven Kyky 1.20.50
2 Kari Kinnunen JoutKu 1.21.47
3 Pasi Kaunisto Forssan Salamat 1.24.59
4 Hannu Laurila Rovaniemen Roadrunners RDS 1.25.29
5 Niko Lindberg Porvoon Urheilijat 1.25.42
6 Bo Lönnbäck Hop-Hab Team 1.26.54
7 Juha Tuononen Rauhalahti Road Runners 1.28.52
8 Kari Vuorinen KUNTO-PIRKAT ry. 1.28.54
9 Timo Paasonen Kenttäurheilijat-58 1.29.04
10 Pekka Kuokkanen Iin yritys 1.31.24
11 Antti Maisi vihdin urheiluveteraanit 1.31.28
12 Pekka Kukkula Iin Yritys 1.35.20
13 Jouni Jurmu IF Sibbo-Vargarna 1.54.59

SAUL M60 21,1 km
1 Seppo Kykkänen KUNTO-PIRKAT ry. 1.25.48
2 Heino Aalto Lahden Ahkera 1.28.49
3 Pertti Lapinkangas Oulun NMKY:n urheilijat Ry 1.31.17
4 Jukka-Pekka Hassinen Kenttäurheilijat -58 1.31.50
5 Jarmo Viitanen Kenttäurheilijat-58 KU-58 1.35.14
6 Kalervo Kiviniemi Hippoksen maratonkerho 1.38.18
7 Tuomo Olin LA Lahden Ahkera 1.44.35
8 Lauri Palva Kenttäurheilijat-58 KU-58 1.46.29
9 Arto Hautakangas Keurusselän Maratoonarit 1.57.35

SAUL M65 21,1 km
1 Matti Tennilä Rovaniemen Roadrunners 1.30.10
2 Leo Ukkonen KUNTO-PIRKAT ry. 1.32.55
3 Heikki Alen Lahden Ahkera 1.39.51
4 Jussi Mikkola Spove ry Helsinki 1.42.50
5 Klaus Sjöblom Lahden Ahkera 1.47.36
6 Marsh Norris Helsingin Tarmo 2.01.23
7 Lauri Haavisto FMR 2.05.24

SAUL M70 21,1 km
1 Eino Lång Hyvinkään Juoksijat 1.40.18
2 Kauko Tuisku Rovaniemen Roadrunners RDS 1.41.33
3 Juhani Kortelahti Kunto-Pirkat 1.46.12
4 Jaakko Rouhiainen KUNTO-PIRKAT ry. 1.46.40
5 Erkki Ylikoski KUNTO-PIRKAT ry. 1.47.30
6 Vilho Kauppinen Spove ry Helsinki 1.48.07
7 Auvo Nevalainen Spove ry Helsinki 1.49.23
8 Raimo Niemi Spove ry Helsinki 1.52.46
9 Pekka Tiainen Helsingin Jyry 2.00.44
10 Teuvo Mettälä KUNTO-PIRKAT ry. 2.02.51

SAUL M75 21,1 km
1 Matti S Kuosmanen KUNTO-PIRKAT ry. 1.56.01
2 Tenho Isola Rauhalahti Road Runners RR 1.58.32
3 Lars Haglund IF Drott 1.58.50
4 Oiva Nevala Häjyt 2.04.11

SAUL M80 21,1 km
1 Eero Hanni Oulunsuun Heitto ry 2.06.51
2 Viljo Komulainen Spove ry Helsinki 2.23.43

SAUL N30 21,1 km
1 Saara Kauranen Forssan Salama 1.30.33
2 Minna Huovinen Pudasjärven urheilijat 1.31.18
3 Leena Mäkäräinen Kenttäurheilijat-58 1.31.31
4 Satu Uuttu Kenttäurheilijat-58 1.31.39
5 Anni Tonder JoutKu 1.32.27
6 Kirsti Hietaoja Hippoksen Maratatonkerho 1.32.43
7 Anni Lappela KUNTO-PIRKAT ry. 1.39.55
8 Marjut Hirvonen 1.40.23
9 Caroline Carlson Vörå idrottsförening 1.44.42
10 Viivi Tonder JoutKu 1.46.14

SAUL N35 21,1 km
1 Julia Venesmaa Kenttäurheilijat-58 1.34.03
2 Satu Hellsten Kunto-Pirkat 1.45.59

SAUL N40 21,1 km
1 Virpi Göös Runners club 1.21.00
2 Anne Kiljunen Hippoksen Maratonkerho 1.30.03
3 Heli Laine Ylöjärven Urheilijat 1.32.21
4 Anu Pitkänen Helsingin Juoksijat 1.33.20
5 Virpi Taipale Helsingin Juoksijat 1.33.27
6 Saija Mustonen Kuivasjärven Aura 1.38.27
7 Niina Männikkö Pyhtään yritys ry 1.45.01
8 Heidi Kilpinen-Suurnäkki Valkealan Kajo 2.09.29

SAUL N45 21,1 km
1 Laura Manninen KU-58 1.15.46
2 Katja Järvelä JKU 1.24.25
3 Sanna Kullberg Kenttäurheilijat -58 Vantaa 1.28.53
4 Katja Mattila Porvoon Urheilijat 1.32.10
5 Jonna Elovaara VSVU 1.32.28
6 Anu Tähtinen Imatran Urheilijat 1.33.36
7 Elina Arokannas KU-58 1.33.41
8 Tanja Koskela Keravan Urheilijat 1.37.33
9 Susanne Roos Hippoksen Maratonkerho 1.37.37
10 Virve Valkeavuori LahtiSport 1.44.24
11 Diana Wikblom If Nykarlebynejden rf 1.44.39
12 Nina Salmela-Mäkelä Valkelan Kajo 1.47.39

SAUL N50 21,1 km
1 Matleena Livson HKV 1.29.31
2 Mari Hyyppä Jyväskylän kenttäurheilijat 1.32.06
3 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 1.32.59
4 Pia Ross RRR 1.36.57
5 Sari Peltonen KU-58 1.37.51
6 Anette Lönnbäck IK Falken 1.39.20
7 Eerika Lipsanen HKV 1.42.14
8 Kirsi Metsävainio Tampereen maratonklubi 1.42.44
9 Pirjo Hämäläinen Valkealan Kajo 1.50.09
10 Marjaana Pohjolainen Rauhalahti Road Runners 1.54.33

SAUL N55 21,1 km
1 Maija Vallinoja Helsingin Juoksijat 1.30.43
2 Jaana Saarela KUNTO-PIRKAT ry. 1.36.19
3 Virpi Ruohomäki HKV 1.43.10
4 Maritta Iso-Aho Esbo If 1.45.52
5 Elina Laitinen Rauhalahti Road Runners 1.48.36
6 Jaana Metsänen Lahden Ahkera 1.51.12
7 Tarja Ahola Ikaalisten Urheilijat 1.54.35
8 Virve Kohtaniemi Valkealan Kajo 1.56.19
9 Marita Siniluhta KUNTO-PIRKAT ry. 1.56.56
10 Johanna Stenman HIFK 2.00.58
11 Pirjo Siltanen Ikaalisten Urheilijat 2.03.45

SAUL N60 21,1 km
1 Sirpa Ropponen Hippoksen Maratonkerho 1.42.49
2 Riitta Ristikangas JoutKu 1.43.01
3 Marjatta Räsänen Rauhalahti Road Runners 2.01.21

SAUL N65 21,1 km
1 Tuula Salminen Ikaalisten Urheilijat 1.44.05
2 Elina Mykkänen Rauhalahti Road Runners 1.59.34
3 Eija Hakkarainen ÄÄNEKOSKEN URHEILIJAT 2.04.53
4 Kaija Purhonen Lahtisport 2.14.11

SAUL N70 21,1 km
1 Hellevi Mankki Imatran Urheilijat IU 1.44.01
2 Sirkka Laakso Hämeenlinnan Tarmo 2.17.49
3 Marjatta Saimovaara LahtiSport 2.30.36
4 Ulla Sepponen LahtiSport LS. Sarja N 70 2.36.00

SAUL N75 21,1 km
1 Hannele Kivistö Spove ry Helsinki 2.10.30

Vastaa