Tampere juoksee – 9.10.2021

Miehet puolimaraton
1 Joonatan Oporta Turun Urheiluliitto 1.15.56
2 Jere Ahonen Varalan Urheiluopisto 1.19.30
3 Verneri Teppo Intersport/Niklas-Sport Oy 1.19.31
4 Johannes Pulkkinen HÄMEENLINNA 1.20.20
5 Joonas Kuisma Teivo Stayers 1.22.19
6 Jørgen Kleist-Christensen TAMPERE 1.22.38
7 Arto Seppänen Nekalan Pallo 1.22.41
8 Juha-Matti Pajulahti TORVOILA 1.23.27
9 Pasi Huhtala Pihlajalinna rabbits M40 1.24.02
10 Markus Välimäki Pihlajalinna rabbits M40 1.24.05
11 Juuso Kivilähde TEAM DNF 1.24.33
12 Johannes Pakanen Ylikiimingin Nuijamiehet 1.25.38
13 Marko Isoaho TAMPERE M45 1.26.33
14 Juhani Yli-Marttila Team Rahola 1.27.05
15 Jeff Mc Carthy TAMPERE M40 1.27.26
16 Juha Souko Spiidi.Net M50 1.27.38
17 Juha Lifländer LAPPEENRANTA M50 1.27.48
18 Valtteri Repo Tampere Halfwheeling Academy 1.28.08
19 Henri Korkka TAMPERE M40 1.28.10
20 Marko Leppämäki Pihlajalinna M50 1.28.18
21 Samuli Hiltunen Huper 1.28.18
22 Juha-Matti Lehtinen Kempeleen Maratonklubi M55 1.28.20
23 Julius Rajamäki Peltolammin Hölkkä Club 1.29.18
24 Mikko Malinen TAMPERE 1.29.31
25 Teemu Lammi M45 1.29.51
26 Aarne Aalto 1.29.52
27 Tomi Viitala RAISIO M45 1.30.35
28 Henrik Rajala Trivateam 1.31.07
29 Antti Röyskö M50 1.31.21
30 Riku Lindstedt Potku 1.31.48
31 Kari Vuorinen Kunto pirkat M55 1.32.04
32 Jaakko Heinolainen M55 1.32.13
33 Valtteri Vuorisalo M45 1.32.20
34 Timo Kolkkava vaajakosken kuohu M50 1.33.00
35 Antti Syrjänen HELSINKI M45 1.33.01
36 Jarno Saarela NOKIA M45 1.33.06
37 M P 1.33.17
38 Lauri Koski TAMPERE 1.33.36
39 Juho Yli-Krekola M45 1.33.48
40 Antti Harjunmaa YLÖJÄRVI M55 1.33.54
41 Mikko Kiilholma Tampereen Maratonklubi M45 1.34.07
42 Jussi Huhtala TAMPERE 1.34.09
43 Stefani Urmas M40 1.34.47
44 Juha Jonasson YLÖJÄRVI M55 1.34.49
45 Jukka Niemi M45 1.35.18
46 Esa-Jussi Mikkonen Reckless Race M45 1.35.26
47 Reijo Anttila Team Manyone M40 1.35.27
48 Anton Kuivasto TAMPERE 1.35.41
49 Leevi Uosukainen TAMPERE 1.35.45
50 Ari Niemi TAMPERE M45 1.35.45
51 Serguei Laitinen RIIHIMÄKI M45 1.35.49
52 Ville Juusola Kalajoen Junkkarit 1.35.53
53 Mikko Koskinen HP2020 M45 1.35.56
54 Petteri Ruotsalainen UrjU M55 1.36.12
55 D P 1.36.20
56 Harri Tenovirta KUOPIO M50 1.36.38
57 Ilari Patamaa FORSSA M40 1.36.49
58 Raimo Naskali KANGASALA M40 1.37.04
59 Tuomas Kinnunen Kattotutka M40 1.37.09
60 Torsti Tähtinen TriathlonSuomi 1.37.14
61 Tero Mamia LEMPÄÄLÄ M45 1.37.16
62 Tommi Kekki TAMPERE 1.37.57
63 Juuso Penttilä LEMPÄÄLÄ M40 1.37.58
64 Lasse Mustalahti TAMPERE 1.39.11
65 Antti Ristanen Loimaan Leisku 1.39.12
66 Santeri Valkamo HELSINKI 1.39.21
67 Joona Paloranta Lehto Asunnot Oy 1.39.26
68 Riku Suuriniemi HC Kihti M40 1.39.32
69 Timo Hellsten KPK 24/7 M50 1.39.33
70 Jonathan Shabulinzenze Devecto Oy 1.40.15
71 Toni Mauno KOUVOLA 1.40.54
72 Haidar Jiran TAMPERE 1.41.01
73 Janne Juusola OULU 1.41.07
74 Paulus Joenperä TAMPERE M45 1.41.12
75 Henri Nurminen TAMPERE 1.41.49
76 Elmeri Pulli NOKIA 1.42.09
77 Rolle Strömsholm Kunto-Pirkat M60 1.42.11
78 Jani Virtanen TAMPERE M45 1.42.38
79 J H 1.42.40
80 Ilari Stenman M40 1.43.06
81 Kalle Pajunen TAMPERE M45 1.43.08
82 Harri Suonpää Grid Solutions M50 1.43.11
83 Samu Halme Porin Kuntoilijat 1.43.13
84 Eero Tommila Siitosen sukuseura 1.43.25
85 Santeri Koivisto SAMK 1.43.35
86 Jussi Peltonen ukKOMetsot 1.43.38
87 Jussi Kemppainen LEMPÄÄLÄ M40 1.43.49
88 Conor Lennon unikie M40 1.43.53
89 Anssi Herkkola TriVAteam M45 1.43.55
90 Sami Rusanen Juurikkalahden Kiri M45 1.43.58
91 Veikko Kolehmainen NOKIA M60 1.44.19
92 Harri Suurjärvi 1.44.37
93 Antti Leinonen NOKIA 1.45.08
94 Jouni Auramo TAMPERE M55 1.45.18
95 Timo Nieminen Dynaset Oy M50 1.45.25
96 Hugues Lambert Dynaset Oy M40 1.45.25
97 Ilmo Heiska TAMPERE 1.46.14
98 Vesa Hyytiäinen Pyrollpack Oy Lempäälä M50 1.46.20
99 Petri Pohjola Reilukerho M40 1.46.24
100 Teemu Kuusinen YLÖJÄRVI M40 1.46.27
101 Julius Krötzl Majavankadun Mafia 1.46.27
102 J R 1.46.27
103 Jouni Heikkilä NOKIA M45 1.46.34
104 Henry Luimula Iisalmen Visa M40 1.46.42
105 Osmo Tuominen Tappara U 11 1.46.43
106 Jukka Heiskanen Siitosen sukuseura ry 1.46.44
107 Jouko Peltonen Härmälän Mopojengi M45 1.46.55
108 Mikko Vainioniemi TAMPERE 1.46.59
109 Topi Laakso HELSINKI M45 1.47.02
110 Timo Yrjänä TAMPERE 1.47.03
111 Lasse Oulasvirta TAMPERE M60 1.47.32
112 Tuomas Pihlajamäki PIRKKALA 1.47.32
113 Marko Mäkinen Urjalan Urheilijat Gruppo 1.48.29
114 Panu Ahola Maastoon polje 1.48.37
115 Oskari Uusitalo TAMPERE 1.48.46
116 Petri Korkkinen PIRKKALA 1.49.03
117 Joni Valkeeniemi MV-Jäähdytys Tampere 1.49.35
118 Tomi Pylvänäinen NOKIA 1.49.38
119 Akseli Lammi Spinnerinos 1.49.49
120 Tatu Salo Läskikymppi Freeride Team M45 1.49.50
121 Toni Kuisma Tampere Trail Running M45 1.49.50
122 Kari Laine HELSINKI M45 1.49.51
123 Jyrki Mikkola Kankaanpään Suunnistajat 1.49.53
124 Santeri Ulmala LAHTI 1.50.14
125 Jukka-Pekka Rajala TAMPERE M40 1.50.25
126 Antti Peltotalo TAMPERE 1.50.28
127 Atte Kaksonen HELSINKI M55 1.50.44
128 Timo Pelto-Piri MÄNTTÄ M55 1.50.47
129 Henri Hansen TAMPERE M45 1.50.51
130 Timo Järvensivu TAMPERE M40 1.50.59
131 Aku Leivonen HELSINKI 1.51.19
132 Atte Koskela TAMPERE 1.51.22
133 Tauno Mathlin LEMPÄÄLÄ M50 1.51.34
134 Kalle Matikainen JYVÄSKYLÄ M60 1.52.34
135 Jaakko Rajamäki IMATRA M60 1.52.51
136 Panu Niemi niementehtaat.fi M55 1.52.58
137 Miikka Ojanen TAMPERE M40 1.53.02
138 Sami Westerholm Tri4C M45 1.53.12
139 Mikko Siitonen Siitosen sukuseura ry M40 1.53.18
140 Arvi Åberg RENKO 1.53.22
141 Marko Vanne TAMPERE M40 1.53.33
142 Miikka Honkanen TAMPERE 1.53.36
143 Arto Siren Tampere M55 1.53.42
144 Tero Lähdekorpi TAMPERE 1.53.48
145 Lauri Halme TriathlonSuomi M45 1.54.19
146 Kosti Mäyrä 1.54.31
147 Tuomas Suni TAMPERE 1.54.35
148 Jaakko Rautalahti TAMPERE 1.54.54
149 Alexander Smirnov KINNULA 1.54.59
150 Erkka Wessman TAMPERE 1.55.00
151 Kaarle Kalliojärvi 1.55.06
152 Antto Sinkko TAMPERE 1.55.10
153 Heikki Paukkunen LEMPÄÄLÄ 1.55.28
154 Antti-Jussi Lakanen JYVÄSKYLÄ 1.55.35
155 Hamed Milanchian 1.55.50
156 Petri Kankaanpää TAMPERE 1.57.20
157 Lauri Kosonen Vauhti Taistelu 1.57.51
158 Jarno Koivu M45 1.57.52
159 Timo Riikonen NOKIA M50 1.57.55
160 Jari-Pekka Voutilainen Gofore 1.57.55
161 Jaakko Karhio M40 1.58.06
162 Jouni Virtanen TAMPERE M40 1.58.10
163 Hannu Nieminen TAMPERE 1.58.18
164 Ferran Rodriguez KANGASALA M55 1.58.43
165 Ilari Mattila TAMPERE 1.58.57
166 A T 1.58.59
167 Teemu Turpeinen JULKUJÄRVI M45 1.59.08
168 Sami Törnroos TAMPERE M40 1.59.16
169 Juuso Laitinen TAMPERE 1.59.18
170 Niilo Rautionmaa Tammerfors Vrakdykarna M50 1.59.28
171 Mikko Aro TAMPERE M40 1.59.34
172 Jyri Pitkänen TAMPERE 1.59.37
173 Tomi Kohonen TAMPERE M40 1.59.48
174 Jani Lindroos Kampin Kovat 1.59.51
175 Aimo Myllymäki TAMPERE M60 1.59.59
176 H S 2.00.10
177 Lassi Nessling HYVINKÄÄ 2.00.12
178 Eetu Helminen PIRKKALA 2.00.26
179 Jouni Heiskanen Harjun seurakunta M60 2.00.38
180 Sami Viitaniemi TAMPERE M45 2.00.42
181 Sampo Korkeakoski VESILAHTI M40 2.00.43
182 Samuli Olli TAMPERE 2.00.44
183 Juha Korhonen OP M55 2.01.13
184 Valtteri Holopainen Team Kasipallo 2.01.17
185 Toni Tuominen TAMPERE 2.01.30
186 Jani Ikonen 2.01.54
187 Risto Saari SOLITA CONNECT X M40 2.01.57
188 Henri Viemerö Marathon Club Lönköttelijät 2.02.04
189 Ilkka Hurmansalo NOKIA M45 2.02.27
190 Pekka Sivula M40 2.02.28
191 Ilmari Puhakka Tampereen yliopisto 2.02.29
192 Viljami Paimen JÄRVENPÄÄ 2.02.31
193 Pasi Taskinen NOKIA M40 2.02.35
194 Eetu Mäkiö RAUMA 2.02.36
195 Kai Pollari Hattivatit M50 2.02.49
196 Mikko Aromaa RAUMA 2.03.02
197 M V 2.03.08
198 Altti Eloranta Porukkalenkit ry M45 2.03.09
199 Jussi Kairus TAMPERE M40 2.03.10
200 E S 2.03.16
201 Toni Männistö HELSINKI 2.03.23
202 Joonas Hytönen KÄMMENNIEMI M40 2.03.32
203 Olli Lassinaro M50 2.03.36
204 Samu Ollila Varalan urheiluopisto 2.03.37
205 T K 2.03.37
206 Ossi Tammi TAMPERE 2.03.56
207 Mika Kytöharju LAPUA M45 2.04.07
208 Timo Markkula Kuntopirkat M50 2.04.12
209 Kari Talvijoki LeKi M60 2.04.48
210 Anders Nyqvist VASA M40 2.05.17
211 Onni Mäki-Turja Team McHurja 2.05.46
212 Cristian Cardozo TAMPERE 2.05.51
213 O S 2.05.56
214 Juha Myllärinen NOKIA M60 2.05.58
215 Tuomo Hakkarainen LAHTI 2.05.58
216 J A 2.05.58
217 Olli Pirttilä Gofore Oyj 2.06.25
218 Erkki Nikander HYVINKÄÄ 2.06.45
219 Radames Furbino M40 2.06.48
220 Jarkko Syrjälä M40 2.07.11
221 Mikko Puonti Solita M40 2.07.18
222 Martti Kaunisto TP M60 2.07.19
223 Otto Laine Amakööri 2.07.47
224 Juha Röyskö TAMPERE M45 2.08.15
225 Timo Vuorela TAMPERE M40 2.08.57
226 Vesa Iltanen RAUMA 2.08.57
227 Anssi Kulmala YLÖJÄRVI 2.08.58
228 Joonas Viman Laatulattiat Uusimaa Oy 2.09.04
229 Pasi Naurisjoki Teeri-kolmio Oy M50 2.09.28
230 Aleksi Soranummi Amakööri 2.09.32
231 Jerry Koivuniemi Amakööri 2.09.35
232 Ville Virtanen Tampereen Jämsäläinen Maakuntalauluseura ry 2.09.49
233 Jari Heino M55 2.09.50
234 Dani Purhonen PIRKKALA 2.10.49
235 Jani Purhonen PIRKKALA M45 2.11.03
236 Teemu Koivumäki TAMPERE M45 2.11.15
237 Pellervo Nyman NARK 2.11.27
238 Arto Kovalainen TAMPERE M60 2.11.34
239 Petri Lempinen TAMPERE M55 2.12.00
240 Eetu Oittinen LEMPÄÄLÄ M40 2.12.06
241 Stephen Mcmenamin TAMPERE 2.12.07
242 Timo Tuominen Fun-Waarit M60 2.12.15
243 Tero Arvonen TAMPERE M40 2.12.18
244 Juha Virta TURKU 2.12.37
245 Teemu Salminen TAMPERE 2.13.08
246 Valtteri Köpsi TAMPERE 2.13.21
247 Saku Janhunen 2.13.31
248 Petri Kiiskilä Tampereen Maratonklubi M50 2.13.48
249 Teemu Minkkilä AKAA M45 2.13.48
250 Tero Taipale TAMPERE M40 2.13.58
251 J P 2.13.59
252 Eerikki Maula TAMPERE M45 2.14.27
253 J L 2.15.01
254 Reini Parikka TAMPERE M60 2.15.41
255 Juha Lukkarinen TAMPERE 2.15.41
256 Jesse Inkinen VANTAA 2.16.11
257 Seppo Niemi Ylöjärven Ryhti M60 2.16.37
258 Kyösti Lehtonen YLÖJÄRVI M60 2.16.44
259 Riku Heikkilä TAMPERE 2.16.54
260 L M 2.17.02
261 Aki Munukka 2.17.12
262 Mikko Haukiranta 2.17.12
263 J R 2.17.19
264 Stefan Piiroinen 2.17.35
265 Matias Sandvik PURMO M40 2.17.36
266 Miguel May Oporta Martínez TAMPERE M55 2.17.50
267 Mathias Willman TAMPERE 2.17.56
268 Juha Huhtala TAMPERE M45 2.18.02
269 Kristian Hartikainen ESPOO M55 2.18.14
270 Harry Santamäki Helsinki Street Runners M60 2.18.29
271 Matti Mäkinen M40 2.18.30
272 Roni Karlsson VANTAA 2.18.37
273 Marko Manu TAMPERE M45 2.18.39
274 Jaakko Harsunen TAMPERE 2.18.50
275 Mikko Suomalainen RIIHIMÄKI M45 2.19.11
276 Esa Korpi Ekopa-75 M60 2.19.20
277 Miikka Yliniemi TAMPERE 2.19.23
278 Henry Markkula HELSINKI M40 2.19.43
279 Niko Wallin NOKIA 2.20.59
280 Jukka Ojala TAMPERE M60 2.21.10
281 Olavi Huppunen Robit M50 2.21.35
282 Daniel Heckmann TAMPERE 2.23.18
283 Stefan Sahlander TAMPERE M55 2.23.22
284 Juha Vasama PORI M45 2.24.28
285 Martti Kuusela Tampereen jämsäläinen maakuntalauluseura ry 2.24.45
286 Matias Ahonen LAHELA 2.24.49
287 Oskari Pänkäläinen KEURUU 2.24.51
288 Jarno Lillia TriBase M40 2.27.09
289 A M 2.28.14
290 Hannes Pohjola TAMPERE 2.30.49
291 Petteri Ijäs 2.33.08
292 K H 2.33.24
293 Niko Mäkelä YLIVIESKA 2.33.53
294 Jarmo Salin NOKIA 2.33.56
295 J P 2.33.59
296 Joona Huhtala TAMPERE 2.34.00
297 Sami Niromaa Tampereen Maratonklubi M40 2.34.31
298 Jalmari Vattulainen Vauhti Taistelu 2.36.26
299 Ilkka Virolainen Vauhti Taistelu 2.36.27
300 Sami Iivonen Vauhti Taistelu 2.36.31
301 J L 2.36.45
302 Juuso Saatsi TAMPERE 2.38.40
303 Ville Salonen Tampereen jämsäläinen maakuntalauluseura ry 2.39.13
304 Miika Lindfors Tampereen jämsäläinen maakuntalauluseura ry 2.39.14
305 Antti Nyman NARK M40 2.42.31
306 M K 2.46.45
307 Jorma Pyykkö Robit M45 2.48.16
308 Matias Sakko Vauhti Taistelu 2.51.24

Naiset puolimaraton
1 Elisa Sihvola Tampereen Pyrintö 1.27.43
2 Stina Haikka Gamlakarleby IF N40 1.29.25
3 Malin Enlund GIF gamlakarleby if 1.31.07
4 Riina Kuuselo Tampereen Pyrintö N40 1.31.45
5 Liisa Nokelainen TAMPERE 1.36.39
6 Anna-Mari Knuuti LEMPÄÄLÄ 1.36.49
7 Heidi Huusko KUOPIO N45 1.36.51
8 Krista Laitinen KUOPIO 1.39.15
9 Maiju Muikku PVLOGLE 1.40.36
10 Tanja Laine HÄMEENLINNA 1.41.08
11 C S 1.41.21
12 Marge Sellenberg HELSINKI N40 1.41.43
13 Heini Raunio 1.43.20
14 Iida Kulman TriathlonSuomi 1.43.22
15 Evgeniia Rusanova 1.43.23
16 Marjaana Karhinen TAMPERE 1.43.54
17 Tiina Heinola KANGASALA 1.43.57
18 Vilhelmiina Stenfors PORI 1.44.59
19 Minna Joutsen Tampereen Maratonklubi N55 1.45.00
20 Laura Nurmi YLÖJÄRVI 1.45.25
21 Niina Akgün Vaajakosken Kuohu N40 1.46.13
22 Aija Saha Espoon Tapiot Juoksuklubi N50 1.47.32
23 Päivi Silomäki PARKANO N40 1.47.39
24 Saara Eerikäinen 1.48.03
25 Marika Renvall KANGASALA 1.49.18
26 Laura Länsimies JÄRVENPÄÄ 1.50.00
27 Jonna Wiren PIRKKALA N45 1.51.13
28 A T 1.51.17
29 Laura Iso-Herttua LIESJÄRVI 1.51.39
30 Enni Munukka TAMPERE 1.52.36
31 Mirella Hynninen IISALMI 1.52.58
32 Niina Ponto Nami ry N45 1.53.17
33 Yael Tuomainen YLÖJÄRVI 1.53.36
34 Henna Lakanen JYVÄSKYLÄ 1.53.41
35 Karoliina Pitkänen 1.53.43
36 Saija Väänänen Iso-Mustajärven urheilijat 1.54.03
37 Birgitta Korkala Tampereen maratonklubi N40 1.54.26
38 Päivi Rautiola Tampereen maratonklubi N55 1.54.38
39 Outi Järvelä IMU 1.55.51
40 Carita Kamunen YLÖJÄRVI 1.55.54
41 A T 1.56.35
42 Marika Jokinen AITOO N40 1.57.05
43 Anna Eskola TAMPERE 1.57.20
44 Laura Mustalahti TAMPERE 1.57.21
45 Katariina Hemminki TAMPERE 1.57.23
46 Johanna Järveläinen HELSINKI 1.57.33
47 Kirsi Isoaho Isoahon sorvaamo alavus N45 1.57.49
48 Paula Rajala N40 1.58.38
49 Pia Parviainen HYVINKÄÄ 1.58.56
50 Jaana Sjöblom PUHTI triathlon N45 1.59.17
51 Cherry Miller TAMPERE 1.59.26
52 Tanja Timoskainen N45 1.59.28
53 Marja Majava N40 1.59.29
54 Sari Villman TAMPERE N45 1.59.38
55 Satu Lehtonen AKAA 2.00.05
56 Mira Potkonen NOKIA N40 2.00.05
57 Annika Nessling HYVINKÄÄ 2.00.11
58 M H 2.00.18
59 Dany Marques 2.00.24
60 Riikka Nurminen TAMPERE N45 2.00.32
61 Viivi Salmi Muonion Kiri 2.00.52
62 Martha Nyman NARK 2.01.01
63 J M 2.01.24
64 Krista Soini ESPOO 2.01.41
65 Hanna Stolt TAMPERE 2.02.19
66 Katri Kallio TAMPERE 2.02.37
67 Anette Vessari KuMuKe 2.02.38
68 Kaisa Männistö TAMPERE N40 2.03.08
69 Laura Tuominen PIRKKALA 2.03.21
70 Minna Hovila-Myllylä Tammelan Ryske N45 2.03.23
71 Marita Siniluhta Kunto-Pirkat ry N55 2.03.38
72 Tatiana Girod HERE N45 2.04.01
73 Outi Salo LAPUA N45 2.04.07
74 Tutu Wegelius-Lehtonen PoRa N50 2.04.11
75 Anna Aalto TAMPERE N40 2.04.33
76 K K 2.04.35
77 Tiina Lättilä KUHMOINEN N45 2.05.31
78 Iida Niiles TAMPERE 2.06.13
79 Mirka Becker Siuron Tuisku 2.06.20
80 Julia Alekseeva HappyOrNot 2.06.26
81 K S 2.06.28
82 Suvi Haveri HappyOrNot 2.06.28
83 Niina Kiviaho TAMPERE 2.06.39
84 Heidi Suokko 2.06.41
85 Tiia Monto JYVÄSKYLÄ 2.07.08
86 Anna-Leena Nokelainen Mehiläinen Tampere N45 2.07.11
87 Mari Muhonen TAMPERE 2.07.16
88 Anni Ala-Mattinen LOUKO 2.07.18
89 Riikka Taiminen TAMPERE N40 2.07.53
90 Merja Porkka HAMINA N55 2.07.58
91 Emilia Tallila VASKIVESI 2.08.00
92 Sini Lehtinen 2.08.46
93 Iida Ala-Mattinen TAMPERE 2.08.55
94 Riina Lammi Whitehill Runners 2.09.15
95 Tuija Lindfors N55 2.09.22
96 Elina Kalenius PIRKKALA 2.09.27
97 Laura Hell TAMPERE 2.09.31
98 Niina Kivenmäki Amakööri 2.09.39
99 Antje Bendel-Ratia N45 2.09.50
100 Helmi Suominen 2.09.57
101 Leena Peltola Siuron Tuisku N40 2.10.07
102 Laura Suomalainen 2.10.21
103 Marianne Hemminki ESPOOESPOO N40 2.10.21
104 Leena Sulonen Tampereen maratonklubi N60 2.10.24
105 Maaret Lahti NOKIA N40 2.10.36
106 Anu Hyytinen Siuron Tuisku N50 2.10.44
107 J M 2.10.58
108 Hannele Julin SÖDERKULLA N55 2.11.06
109 Laura Rantavuori Siuron Tuisku 2.11.35
110 Mariette Oksanen 2.12.17
111 Elina Maunula 2.12.53
112 Maarit Mauri NOKIA 2.12.53
113 Noora Mäkelälammi Varalan Urheiluopisto 2.13.08
114 Susanna Piirainen KUOPIO 2.13.20
115 Anna Päivärinta KALANTI AS 2.13.51
116 Suvi Kokkonen KANGASALA N40 2.13.59
117 Aino Kokkonen KANGASALA 2.13.59
118 Annika Helin-Hakala SIIVIKKALA 2.14.00
119 Janniina Salminen ESPOO 2.14.04
120 Iina Sylander TAMPERE 2.14.20
121 Essi Koskinen TAMPERE 2.14.21
122 Riikka Vilminko-Heikkinen 2.14.39
123 Katriina Lempinen TAMPERE N55 2.14.43
124 S A 2.14.52
125 Heidi Korpela TAMPERE 2.14.56
126 Sirpa Walker Team Rahola N55 2.15.40
127 Saija Raskulla TAMPERE 2.16.04
128 Susanna Ahola PIRKKALA 2.16.06
129 Katja Lehtiniemi LEMPÄÄLÄ N40 2.16.16
130 Stina Dewes StinaKaisaDubbeli 2.16.24
131 Kaisa Nevalainen StinaKaisaDubbeli 2.16.25
132 N O 2.16.42
133 Sari Alanen N45 2.17.01
134 Riikka Lammintausta-Mäkelä FORSSA N45 2.17.02
135 Emmi Nieminen TAMPERE N40 2.17.03
136 Heidimari Jalovaara 2.17.06
137 Anna Sandvik PURMO N40 2.17.36
138 Mirja Kimari Keurusselän maratoonarit N50 2.17.45
139 Heidi Mäkiniemi TAMPERE 2.17.50
140 Lotta Harsunen TAMPERE 2.18.03
141 Tarja Bonde Jensen N55 2.18.12
142 Iia Inkinen VANTAA 2.18.14
143 Karelle Bélanger LEMPÄÄLÄ 2.18.38
144 Pinja Rämä TAMPERE 2.18.54
145 Mari Myllylä SAARIJÄRVI 2.18.57
146 Satu Väliaho SASI N40 2.19.01
147 J L 2.19.38
148 M K 2.19.39
149 Laura Siitonen 2.19.40
150 Annika Toivonen PÄLKÄNE 2.19.59
151 Katja Kaarina Kurkinen 2.20.48
152 Suvi Männistö 2.20.48
153 Maritta Meriluoto N50 2.21.01
154 Jaana Kuusinen Foto Peppiina N50 2.21.02
155 L W 2.21.36
156 Riikka Hirvelä 2.21.43
157 Enni Makkonen TAMPERE 2.21.43
158 Siiri Mäki-Tuuri TAMPERE 2.22.38
159 Eva Kandelin 2.23.52
160 Marjaana Eskelinen Varalan Urheiluopisto N40 2.24.28
161 Jaana Häyrinen RAUMA N40 2.24.42
162 Katja Huppunen YLÖJÄRVI N45 2.25.01
163 Katri Tanni Trivateam triathlon N40 2.25.33
164 E K 2.25.34
165 Jaana Ylänen N50 2.26.21
166 Reetta Juhola 2.26.36
167 Rebekka Kivinen TAMPERE 2.26.45
168 Janita Lettoniemi TAMPERE 2.27.22
169 S L 2.27.22
170 Liisa Kaappola TAMPERE N50 2.28.33
171 E L 2.29.47
172 Johanna Huhtala TAMPERE N40 2.29.51
173 Liisa Rajala TALMA N60 2.29.55
174 A K 2.29.58
175 Emma Elmroos LEMPÄÄLÄ 2.30.44
176 Michele Kaattari TAMPERE 2.30.51
177 Mari Mäki 2.30.53
178 Henna Elfving HYVINKÄÄ 2.31.00
179 Taija Kangaskorte Pamis Oy 2.31.04
180 Satu Vuorivirta HÄMEENLINNA N40 2.31.42
181 Outi Perkiömäki N40 2.31.44
182 Sara Mattila TAMPERE 2.32.03
183 Maria Nalothukudiyil TAMPERE 2.32.07
184 Kirsi Olli TAMPERE N50 2.32.15
185 Emma Kuusinen TAMPERE 2.32.40
186 Linda Kuha 2.32.55
187 S M 2.33.09
188 E P 2.33.09
189 Marjaana Jäkkö HERRALA 2.33.24
190 Nikolett Kocsis TAMPERE 2.33.51
191 Annika Heikkilä LAITIKKALA 2.34.39
192 Sanna Ryömä SASTAMALA 2.35.14
193 Suvi Kupsus TAMPERE N40 2.35.15
194 Anni-Maria Kauppila Arnon Sports Club 2.35.24
195 Linda Välimaa JULKUJÄRVI 2.35.36
196 Merja Harju LAIHIA N40 2.36.32
197 C H 2.36.42
198 Kirsi Kivistö-Rahnasto KOSKENKORVA N40 2.37.02
199 M K 2.37.21
200 Irja Jokinen TAMPERE N60 2.37.36
201 Minttu Toivonen TAMPERE 2.39.04
202 Tiia Havulehto 2.40.55
203 Kristiina Cajanus NAANTALI 2.42.00
204 Petra Palovaara HELSINKI 2.42.04
205 Marika Uimi 2.42.31
206 Julia Ruoranen TAMPERE 2.44.54
207 Veera Salminen Onnelit N45 2.45.46
208 Ping Wang N40 2.45.48
209 Tiina Soikkeli Onnelit 2.45.48
210 Janina Takkinen HELSINKI 2.46.03
211 Sanna Niemelä N40 2.46.18
212 Elina Kirvesniemi Kirvespää-Laiho Running 2.47.27
213 Elina Pyykkö Oriveden Ponnistus N45 2.48.15
214 Kati Nieminen AKAA N45 2.53.14
215 Anna Vikman TAMPERE 2.55.27
216 Pia Särkinen ESPOO N45 2.57.13
217 Suvi Peltola N40 2.59.17
218 P M 3.01.06
219 Hanna Hyytiäinen TAMPERE 3.01.14
220 L B 3.01.23
221 H B 3.10.04

Miehet 10 km
1 Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat .34.16
2 Yann Chapellière Teivo Stayers .34.41
3 Antti Pemmari TAYS .35.10
4 Arttu Aaltonen Aqua Plus Triathlon .35.20
5 Konsta Vilkman Jyväskylän Kenttäurheilijat .37.08
6 Joona Sointu Lempäälän kisa yu .37.10
7 Andras Pauko PALOKKA .38.15
8 Hannu Junkkaala 4Speed Triathlon .38.28
9 Kari-Pekka Seppänen Uroskarhut .38.43
10 Janne Lepola Kaupin kanuunat .39.23
11 Stefan Storvall Team Edux .40.05
12 J K .40.06
13 Vesa Ruuska .40.13
14 S K .40.40
15 Ismo Raitanen Tampereen Pyrintö .41.05
16 Jouni Rantala Kangasalan Kisa .41.34
17 Sami Leinonen .42.52
18 J R .43.09
19 Severi Silius Sunny Kind Journey .43.39
20 Mici Saaristo Kattotutka .44.08
21 Timo Boeck Yle .44.52
22 Lauri Erkkilä KUOPIO .44.52
23 Lassi Vaahtio Team DNF .45.09
24 Olli-Pekka Silfverhuth TAMPERE .45.09
25 Joonas Kursu .45.19
26 David Giraut KÄMMENNIEMI .45.20
27 Rasmus Vankka Urjalan Urheilijat Gruppo P15 .45.21
28 Taneli Haverinen TAMPERE .46.08
29 Lauri Virtanen Team DNF .46.15
30 Niilo Vehmas Urjalan Urheilijat Gruppo P15 .46.56
31 Tommi Tarkiainen HELSINKI .47.13
32 Aki Nummela UUSIKAUPUNKI .47.41
33 Onni Mäkinen Urjalan Urheilijat Gruppo P15 .47.41
34 Pekka Lampinen Team Rahola .48.32
35 Timo Taurén Tampereen Teollisuusosa Oy .48.46
36 Mika Ojala Urjalan Urheilijat Gruppo .49.02
37 J A .49.10
38 Matti Viitamäki PIRKKALA .49.48
39 Marko Drugge TAMPERE .50.41
40 Klaus Aaltonen Nuutajärven ESA .50.46
41 S V .50.59
42 Esa Vesterinen HÄMEENLINNA .51.20
43 Eetu Hirvonen TAMPERE .52.06
44 Hussain Qasimi Kattotutka .52.54
45 Ali Zakerian Rekabdarkolaee .52.57
46 Eero Olden Pamis Oy .53.13
47 Matti Kauppi .53.41
48 Sami Ahlqvist TAMPERE .53.44
49 Ilkka Salomaa Grid Solutions Oy .54.08
50 Ari-Matti Niemi Routa Racing .54.12
51 Jukka Aaltonen .54.41
52 Emil Lillqvist HELSINKI .54.46
53 Mikael Ritamäki TAMPERE .54.52
54 J I .56.52
55 Aleksi Riikonen PwC .57.15
56 Juha Nikkilä Urju .57.26
57 Mauri Järvi TAMPERE .57.29
58 Rami Vankka VV-Kuivaus Tampere Oy .57.33
59 Jarmo Kärkkäinen .58.10
60 Mikko Toikkanen Grid Solutions Oy .58.25
61 Markku Elolehto VANTAA .58.52
62 Miika Mikkonen Multian Jyske 1.00.40
63 Matias Gaetz TAMPERE 1.00.45
64 K F 1.01.35
65 Sami Remes Nostajat / Tampereen yliopisto 1.01.55
66 Ville Vähäkuopus VV-Kuivaus Tampere Oy 1.02.04
67 Mika Johansson Kattotutka 1.02.17
68 Oskari Hakkarainen PwC 1.02.32
69 K S 1.02.38
70 Teemu Sarvijärvi SIIVIKKALA 1.03.25
71 A R 1.04.34
72 Pavel Karpov TAMPERE 1.04.42
73 Aleksi Huovinen ESPOO 1.04.50
74 Henry Long TAMPERE 1.05.17
75 Mika Väänänen NOKIA 1.05.26
76 Jukka Palenius PORI 1.06.15
77 Viljami Mathlein TAMPERE 1.06.56
78 Lovell D’souza TAMPERE 1.07.11
79 Anssi Roivainen TAMPERE 1.10.03
80 Ronny Holmqvist TAMPERE 1.11.53
81 S O 1.13.57
82 T R 1.22.58
83 Perttu Hakala TAMPERE 1.26.31

Naiset 10 km
1 Tiina Alhonen Norlandia Päiväkodit .38.26
2 Vera Tattari Runners Club .39.49
3 Emmi-Juulia Hirviniemi TURKU .40.59
4 Niina Taimisto HELSINKI .42.32
5 Petriina Niininen NOKIA N17 .42.33
6 Anna Latva-Pukkila TriathlonSuomi .44.25
7 Jani Karo .44.48
8 Emma Haka-Risku Nokian Urheilijat T15 .46.35
9 Madelon Nouwen UUSIKAUPUNKI .47.35
10 Heidi Hirsimäki RUUTANA .47.48
11 A R .49.32
12 Kirsi Saarinen-Pulli PIRKKALA .50.42
13 S C .52.26
14 Netta Saarinen LAHTI .53.27
15 Anu Suoranta HELSINKI .54.17
16 Alina Tikka Joensuun Kataja N17 .54.43
17 Katja Saha PAROLA .54.50
18 Toini Pemmari Tampereen Pyrintö .54.56
19 Katja Ritola PORI .55.30
20 Pinja Hiukka TAMPERE N17 .55.41
21 Ella-Maria Himanka .56.00
22 K L .56.48
23 Liina Huhtala TAMPERE .57.06
24 R H .57.09
25 Emmi Vankka Urjalan Urheilijat T15 .57.19
26 Katja Kärnä JOENSUU .57.20
27 T K .57.32
28 S K .57.50
29 Maarit Mäntysaari SASTAMALA .58.13
30 Annika Välimaa OULU .58.31
31 Saara Hännikäinen .58.50
32 Rebecca Bakker .58.51
33 Tarja Laitinen TAMPERE .59.04
34 Anniina Nummela TAMPERE .59.09
35 Anu Lappi TAMPERE 1.00.47
36 Anna-Leena Korhonen TAMPERE 1.00.48
37 Susanna Mäntylä SASTAMALA 1.00.59
38 A U 1.01.00
39 L T 1.01.08
40 Sonja Saarnio TAMPERE 1.01.14
41 Veera Peteri TAMPERE 1.01.15
42 M L 1.01.38
43 Reetta-Maija Yli-Krekola 1.01.57
44 Eija Hillberg HEINOLA 1.02.23
45 Kristiina Terästö TAMPERE 1.02.32
46 Kirsti Notkonen NOKIA 1.02.41
47 Kusuma Marttinen 1.02.47
48 Nina Skinnari PEIPOHJA 1.02.56
49 Hanni Sarvijärvi YLÖJÄRVI 1.03.12
50 Liisa Harakkamäki TAMPERE 1.03.49
51 Kirsi Lassila TAMPERE 1.04.18
52 Merja Laihonen PORI 1.04.18
53 Laura Lehtiniemi 1.04.36
54 Jaana Pollari Hattivatit 1.04.47
55 Susanna Holma TAMPERE 1.04.49
56 S A 1.04.51
57 A A 1.04.55
58 S Ö 1.05.03
59 Riikka Konttinen Multian Jyske 1.05.13
60 Elina Malinen NOKIA 1.05.25
61 H S 1.06.20
62 Fiia Ketonen TAMPERE 1.06.28
63 Laura Saarni TAMPERE 1.06.57
64 Ritva Häkkinen TAMPERE 1.06.57
65 Dora Tkalec TAMPERE 1.06.58
66 Sari Nikkilä-Vuorinen Urjalan Urheilijat Gruppo 1.07.02
67 Camilla Huuki TAMPERE 1.07.10
68 Jonna Louhelo FORSSA 1.07.22
69 Jenni Rokkanen FORSSA 1.07.22
70 Minttu Antola SASTAMALA 1.07.41
71 Marika Alatörmä Kangoo Jumps 1.07.43
72 Mirka Pelttari Kangoo jumps 1.07.44
73 Noora Haimila TAMPERE 1.07.47
74 Aino Mikkonen TAMPERE T15 1.07.59
75 Taina Malm KANGASALA 1.08.07
76 Pauliina Vähävihu LEMPÄÄLÄ 1.08.13
77 Henna Heinonen SALO 1.08.16
78 Elli Roukka TAMPERE 1.08.25
79 Iina Ojala Urjalan Urheilijat Gruppo 1.08.42
80 Minna Lifländer LAPPEENRANTA 1.08.52
81 K P 1.09.02
82 L T 1.09.06
83 Elsa Roukka MARTTILA 1.09.11
84 P V 1.09.18
85 Johanna Kurjenmäki GT-club 1.09.39
86 Veera Lyytinen GT-club 1.09.40
87 Kaisa Pösö TAMPERE 1.09.48
88 T L 1.09.53
89 Johanna Aappola POMARKKU 1.09.59
90 Minttu Roivainen TAMPERE 1.10.04
91 Hanna Luojus TAMPERE 1.11.11
92 Hanna Mörö TAMPERETAMPERE 1.11.11
93 Jenni Pakula TAMPERE 1.11.18
94 Mehrnoosh Ghorbani HappyOrNot 1.11.27
95 Anna Holmqvist TAMPERE 1.11.53
96 Sanna Hampinen TAMPERE 1.13.17
97 Mari Leino TAMPERE 1.13.46
98 Elisa Talvitie TAMPERETAMPERE 1.15.00
99 Liisa Järvi HÄMEENLINNA 1.15.01
100 Essi Ratilainen 1.15.44
101 Eeva Kerttula JÄRVELÄ 1.15.50
102 R J 1.16.18
103 K J 1.16.20
104 Tiia Jokinen 1.16.31
105 L O 1.16.43
106 Minna Rantala Pamis Oy 1.17.02
107 Hanna Mäkinen SIIVIKKALA 1.17.13
108 M F 1.17.38
109 Nea Lento Tampereen Pyrintö 1.18.25
110 Saga Vanninen Tampereen Pyrintö 1.18.25
111 Riina Vuorinen TURKU 1.18.35
112 Iiris Vuorinen SALO 1.18.37
113 Emilia Hakala TAMPERE 1.19.11
114 Tuuli Karihtala RAUMA 1.19.13
115 Marianne Siurua RAUMA 1.19.16
116 Henna Viander Pamis Oy 1.21.31
117 Ira Hassinen The first race after Haglunds deformity surgery 1.23.10
118 Marianne Vuorenmaa TAMPERE 1.24.02
119 Kirsi Virta TAMPERE 1.24.03

Vastaa